Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Středa 13.11.
Tibor
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
  Recenze, názory
 > Recenze, názory
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Budoucnost umění
Autor: pnin (Občasný) - smazáno


Poznámky k tomuto příspěvku
přáčh (Občasný) - 6.5.2007 > to je ale blbost 
<reagovat 
pnin (Občasný) - 6.5.2007 > Blbost je vysoudit na dvanáctiletém děvčeti všechny úspory (2 tis. dolarů) pro nelegální kopírování hudby. Blbost je žalovat studenta informatiky , který odstranil chyby standartních vyhledávačů, pro rozšiřování chráněného obsahu a chtít po něm 15 mil dolarů jako náhradu škody.
To jsou teprve žůžo blbosti.
<reagovat 
čtenář Miloš - 12.5.2007 > "Nejsem anarchista, nejsem radikál, nejsem ani umělec" a když se zastavím a odpovím, tak souhlasím s uživatelem "Prachem", že to je blbost.
Vadí mi zjednodušování - charakteristika umělce je tak plochá jak jen může být.
Co se týká věty "Internet nám poskytuje skvělý zdroj nejrůznějších materiálů", je to sice pravda, ale ty materiály neměly nožičky a nenaklusaly tam samy a nejednou byly na internet poskytnuty lidmi, kteří nedisponovali právy daný materiál na internet umístit, jen možnostmi to tak provést.
Takže problém ve skutečnosti není v tom, že bychom nemohli tvořit, ale spíš v tom, co a jak smíme (po síti, ale i v jiných médiích) šířit

<reagovat 
 pnin (Občasný) - 18.5.2007 > čtenář> Souhlas. Co a jak smíme šířit. Přesně.
Ne všechno je na internetu bez povolení vlastníka (dávám tam svoje věci).
Co se týče copyrightu u fyzicky přítomného majetku (např. kniha), Lessig rozlišuje tři sféry: 1) neregulovaná (čtení, půjčení, odprodej), 2) regulovaná (publikování), 3) spravedlivé užití (fair use - citace). Co se týče duševního vlastnictví na netu je to jiné, protože téměř každé užití spadá pod 2 (vytváří se kopie). Internet je nový způsob distribuce, na nějž uplatňujeme staré pojetí práva. Když koupím knihu, můžu ji prodat v antikvariátu (tzv. nekomerční využití, druhý život) – na to se cprght nevztahuje. Jak ale vypadá druhý život na internetu?
Lessig končí následovně: jde o to ochránit autory přiznáním práv, ale zároveň jde o to nepřemrštit tato práva tak, aby se již dnes dala kontrolovat budoucnost.

Nepsal jsem charakteristiku umělce. Byla to čistě pomocná a (vědomě) zjednodušená figura.

<reagovat 
čtenář Miloš - 22.5.2007 > Souhlasím s tebou v tom, že se - pokud vůbec - má řešit, jak právně ošetřit internet. Nejsem však prognostik, abych přemýšlel, jak daný problém vyřešit, nebo abych se zabýval současnou úpravou zákonů, nakolik to řeší smysluplně akteré jsou odlišné v USA (odkud nejspíš pochází onen titul) a v ČR.
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je osm + tři ? 

  
  Napsat autorovi (Občasný)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter