Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Neděle 26.6.
Adriana
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Próza
 > Próza
 > Povídky
 > Fejetony
 > Úvahy
 > Pohádky
 > Životní příběhy
 > Cestopisy, reportáže
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
VŠECHNO, CO JSME O SEXU VĚDĚT NECHTĚLI, ALE MUSELI SI TO PROŽÍT z kolekce vatovky
Autor: Emmet_RAY (Občasný) - publikováno 8.4.2006 (06:14:46)

 

POTŘEBUJU SEX JAK HAVEL DÁŠU – nápis v jednom ostravském podchodě

 

 

 

Vždycky, když jsme s Alicí šukali, dostal jsem křeč do nohy, anebo dostala křeč ona. Po našem úplně nejlepším sexu jsme leželi zkroucení jako dvě vlhké žížaly, přerývaně jsme oddechovali a třeštili očima – tehdy jsme dostali křeč oba zaráz.

Ty chlupy na koulích by si mohl ostříhat. Už dávno před Alicí jsem ze zdí svého pokoje odstranil všechny obrazy a strop natřel tou nejfádnější barvou. To je snad krajinka od Slavíčka. Žiš já si z tý školy ještě něco pamatuju. To proto, aby mé znuděné milenky dokázaly být aspoň částí své mysli přítomny onomu aktu. Já totiž slyším jejich myšlenky při sexu a pak se cítím bídně. Jé, té skříňky jsem si vůbec nevšimla, podobnou měla moje babička …Nakonec jsem vystěhoval veškerý nábytek a místo postele hodil na zem kus plachty. Výhodou Alice je, že je to kráva. Potkal jsem ji na Nedělní recitaci, společenské akci, kterou u sebe doma pravidelně pořádá má nevlastní teta. Kdysi jsem o tom napsal trapnou básničku:

 

OSTRÉ VIDLE

 

Byl jsem v malém bytě

poblíž divadla a cukrárny

přijat do spolku zvaného Sexuální kroužek

patřil mé příbuzné a měl jen dva pokoje

 

v tom menším se odkládaly kabáty

ten větší měl stůl a dvojlůžko

dva losem vybraní jedinci si to rozdávali

zbytek spolku popíjel a čekal na svůj tah štětcem

 

bylo jedno kdo měl ptáka a kdo kachnu

protože prdele máme všichni

a los si nevybírá

 

ve velmi noblesním duchu

jaký jen může být doušek kávy a závan otvorů

jsme se oddávali nedělní recitaci

 

Hodit na hromadu všechny buzeranty

hodit na hromadu všechny kurvy

a hodit na hromadu všechny buzerantské kurvy

 

Tak rozhodla bohyně zvaná Sexuální frustrace

a decentně rozsvítila

 

Nabízí se mnoho problémů, které s sebou taková seance může nést, tím opravdovým problémem byl ale až Hodnotící epilog. Tolik jsem toho udělal proto, abych se zbavil jejich myšlenek, a teď mi je říkaly/říkali nahlas!

 

Tváříš se u toho, jako kdybys šukal vlastní tetu – nějaký idiot

Tváříš se u toho, jako kdybys šukal vlastní tetu – nevlastní teta

Tváříš se u toho, jako kdybys umýval schody – nějaká husa

Tváříš se u toho, jako kdybys šukal vlastní tetu – další idiot

Nic si z toho, Rudy, nedělej, to se tady nováčkům stává – Alice

 

A tak jsem potkal Alici. A šli jsme na pivo. Alice je kráva. To se celkem hodí v posteli, ale u piva to nasere. Tehdy mi to ještě tolik nevadilo, ale dnes… Dnes sedíme Na Kuřím Rynku, do hospody před chvílí přišel týpek v maskáčích a se štěnětem vlčáka. Snaží se, učí ho chodit u nohy bez vodítka, pak dá povel a nechá ho sedět pod stolem, občas ho podrbe za uchem, v klídku si popíjí pivko, ostatní taky, já taky, je pohoda. Pak Alice zmerčí psa. „Jezuskote štěňátko!! Hihihi, to je roztomilý!!!“ zaječí tak, že slabší povahy překvapením ukousnou kusy kríglů. „No pocém, poď za mou, póď!!!“ A štěně se zvedá a běží přes celou hospodu k našemu stolu. „No mucliky! Aój! Mucky mucky! Jééé!! Rudy, koukej! On má vousky!! Hihihihi!!!“ Pak si začne něco datlovat do mobilu a štěně, kterého si už nevšímá, se nudí a začne se motat kelnerovi za barem. „Kurva když vlezu do knajpy s čoklem tak si ho hlidam, ne?!!“ seřve poloukrajinský pingl týpka v maskáčích. Ten obrátí oči v sloup, štěně zavolá, usadí ho pod stolem, cucne si piva a Alice dodatluje esemesku. „No pesánku?! Co tam děláš??!! Póď za mou, póď …" Štěně běží, týpek v maskáčích znovu obrací oči v sloup, pingl obrací oči v sloup, celá hospoda obrací oči v sloup, já taky obracím oči v sloup a radši platím a odcházíme s Alicí domů - hrát si na pejsky. Alice je kráva, ale v posteli to naštěstí tolik nevadí. To je ale zvláštní plachta. Už dlouho jsem nebyla s tátou na jachtě.

 

 

 

 Poznámky k tomuto příspěvku
born to be child (Občasný) - 8.4.2006 > anebo ne..je to hnus..vlastně
<reagovat 
MiKa (Občasný) - 8.4.2006 >
Doporučil 
<reagovat 
MiKa (Občasný) - 8.4.2006 > mám ráda takové stručné, koncentrované, neutahané drobnosti - chvilku jsem přemejšlela, jestli drží pohromadě první a poslední část (náladou), ale jo, drží
<reagovat 
Max Bubakoff (Občasný) - 8.4.2006 >
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
kidal (Občasný) - 8.4.2006 > alice je od nás z ulice
Doporučil 
<reagovat 
afro (Občasný) - 8.4.2006 > Bezva.
<reagovat 
WhiteShadow (Občasný) - 8.4.2006 > "Jé, té skříňky jsem si vůbec nevšimla, podobnou měla moje babička…"..tohle mě pobavilo.
"Alice je kráva. To se celkem hodí v posteli, ale u piva to nasere. "..-tohle mě taky pobavilo, snad si z toho vezmu ponaučení..
A když si po přečtení povídky znovu přečtu ten název..-VŠECHNO, CO JSME O SEXU VĚDĚT NECHTĚLI, ALE MUSELI SI TO PROŽÍT ..-je to k popukání.., viz. nedělní recitace.
Jak psala MiKa, náladu si to udrželo. Takové povídky mě většinou neosloví, až příliš mi připomínají místní měrkoviny. Tahle mě zaujala.
Nejvíc se mi líbily ty vstupy do její mysly, vtipné až geniální - viz. závěr.
Takže není to můj šálek kávy,ale určitě doporučím..
P.S.- nemazat
Doporučil 
<reagovat 
 MiKa (Občasný) - 8.4.2006 > WhiteShadow> no, já bych řekla, že s měrkovinami má tahle próza společnou akorát absenci zábran --  jeden jak druhej (sprosťák), tedy PM i VM, je prudérnosti prost :) jinak jde o úplně jinou krevní skupinu
<reagovat 
 WhiteShadow (Občasný) - 8.4.2006 > MiKa> Tak jsem to taky myslel - tu podobnost s Měrkovinami, ale jinak je to něco úplně jiného..-viz. mé doporučení
<reagovat 
back (Občasný) - 8.4.2006 >
Doporučil 
<reagovat 
hajka (Občasný) - 8.4.2006 > za závěr...:o))
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
DeadKennedys (Občasný) - 8.4.2006 > Přiznám se, že jsem čekal o moc horší :o) Má to nečekaný vtip a není to laciný - tedy ne úplně, přestože se stále jedná o časté téma popsané dnes dost populárním stylem. Ale ta prostřední pasáž je poněkud slabší. Nebo spíš úplně na hovno.
Body: 3
Doporučil 
<reagovat 
born to be child (Občasný) - 8.4.2006 > bych zapomněl!
Body: 5
<reagovat 
Rawen (Občasný) - 8.4.2006 > no konec ti to zachránil
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
the_dark_side_of_me (Občasný) - 8.4.2006 > nevim co si o tom mam myslet(((:
<reagovat 
stanislav (Občasný) - 8.4.2006 > poloukrajinský pingl, to je zajímavá osobnost!
<reagovat 
 Emmet_RAY (Občasný) - 8.4.2006 > stanislav> to není osobnost, ale druh čísníka :-)
<reagovat 
ztratila (Občasný) - 8.4.2006 > Připomnělo mi to text od Nemocného, co jsem včera četla, tvoje zápisky promluv kamarádek, tu komedii, v němž může Mel Gibson slyšet, o čem přemýšlejí ženy kolem něj (O čem sní ženy?), jakož i písně pro jeden film, k nimž údajně Kostka našel texty po nějaké soutěži madých literátů. V jisté chvíli jsem si začala říkat, že spíš neee, ale konec to zachránil.
Doporučil 
<reagovat 
 Emmet_RAY (Občasný) - 8.4.2006 > ztratila> O čem s ní ženy je piča Sommerová, Gibson je Po čem feny touží
<reagovat 
ztratila (Občasný) - 8.4.2006 > máš pravdu, mně se to plete.)
<reagovat 
Bell (Občasný) - 8.4.2006 > Jsem čtenář a díla hodnotím líbí - nelíbí. Tak tohle nelíbí, je mi líto (kecám není). Bukovský je spisovatel, ale máš pravdu, že jsi amatérský pisálek. Nehodnotím jako ostatní jiné škváry. Interpukce, po uvozovkách s vykřičníky se píší velká písmena - páč vykřičník ukončuje větu, jako tečka. Resumé - je to shit.
<reagovat 
 Emmet_RAY (Občasný) - 8.4.2006 > Bell> Tento můj text je nenáročná blbinka sloužící k pobavení, nic víc. Ale já aspoň tvou povídku dokázal objektivně zhodnotit, čehož ty schopná nejsi a ještě si troufáš mluvit o mé předpojatosti :-) Ale to je jedno, jen mi prosím, jako člověku, který se živí korekturami, nepiš takové blbosti, že "po uvozovkách s vykřičníky se píší velká písmena - páč vykřičník ukončuje větu, jako tečka" - to je totiž naprostá pitomost, v přímé řeči jsou pravidla jiná - viz. http://ufal.mff.cuni.cz/pdt2.0/doc/manuals/cz/t-layer/html/ch02s07s03.html
<reagovat 
Brain (Občasný) - 8.4.2006 > Je škoda, že si to nepoleželo v šuplíku aspoň rok, místo toho, aby to bylo plácnuto na web v žízni po déčku a troše pozornosti. :)Je škoda té básničky uvnitř, text působí jako (a asi taky je) kompilát ze dvou až čtyř různých slepený dohromady. Možná to tak není, ale výsledný dojem je určující.


Zcela zjevně se nám tady rvou dva bítníci a jeden falešný český somr - Ginsberg, Bukowski a Pelc. Ten Ginsbergův vliv v básničce je akceptovatelný. Je to vidět, ale nepřekáží to - horší je to s těmi pelcobukovskými vycpávkami kolem. Navenek to vypadá (výsledný dojem je určující, příp. egilovysvětlivky jsou irrelevantní), že měl autor jakousi inspiraci - jenže ještě nevěděl přesně co, pak přešel k básničce a pak už nevěděl kudy kam dál, tak něco namatlal.


Čili tak se věci mají z mého úhlu pohledu. Básnička sama (ač silně inspirovaná Ginsbergem) 5 BD, ostatní vata kolem sotva za jedna. Zajímavé to je - už jako ukázka toho, co se ještě pod vlastním jménem publikovat nemá takže D a aritmetickým průměrem 3 B.
Body: 3
Doporučil 
<reagovat 
 Emmet_RAY (Občasný) - 8.4.2006 > Felipe.> no.. básnička už tři měsíce ležela v šuplíku, zbytek kolem napsán včera večer

vlastně jsem se dnes ráno (tj. dnes odpoledne) probudil s hrůzou, co jsem to tady mrsknul do prostoru, ale když mne přivítala déčka, tak to tady zatím nechám :-)
<reagovat 
Brain (Občasný) - 8.4.2006 > Jo, jo. Václave. To známe. Ošklivé internetové návyky a hrůza, co to člověk vložil. Občas se mi ještě taky vrací absťák po déčkách transformovaný do zuřivého pročítání logů u sebe na webu. A to i tehdy, když ten stejný text předtím četlo 300 000 lidí. Psychické návyky jsou horší než heroin.
<reagovat 
Adina (Občasný) - 8.4.2006 >
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
Brain (Občasný) - 8.4.2006 > Jakousi útěchou člověku může být, že to mají všichni. Nedávno jsem to řešil s jedním špičkovým žurnalistou. Mít takhle právo vložit si třeba ve dvě ráno, když má člověk v kouli, blogpost do Reflexu, to je teprvá v 9:30 stíha! :)))
<reagovat 
Lenki (Občasný) - 8.4.2006 > No, má to něco do sebe...
Doporučil 
<reagovat 
zajik (Občasný) - 8.4.2006 > jo, jo. chudák pes
Body: 5
<reagovat 
skold (Občasný) - 9.4.2006 > Rozhodně pobavilo a líbilo se mi to.Není to nic extra, jak jsi odvětil Bell a s tím také souhlasím.Ale na doporučení to rozhodně je - posloužilo tomu, čemu mělo - pobavení.
Body: 3
Doporučil 
<reagovat 
Brain (Občasný) - 8.4.2006 > Vikinga: fór je v tom, že u Bukowského jde taky o stylizaci a samozřejmě si taky obrovsky vymýšlí - jenže došlo k tomu, že tahle stylizace nějak veřejně splynula s ním. Ostatně na sklonku života se proti tomu trošku ohrazoval.

Ale jde tu spíš o to, že i taková věc (mluvíme o B.) vydává jakési svědectví o stavu společnosti, o člověku atp.
<reagovat 
 vikinga (Občasný) - 9.4.2006 > Felipe.> Jo, to beru, jenže Bukowski - i když dle mého osobního názoru to fakt nebyl žádný umělecký výkvět - dokázal čtenáře přesvědčit (ostatně stačí se podívat, kolik lidí ho tu obhajuje:-)).
Václavovi se to v mém případě nepodařilo. Jak jsem řekla, když něco čtu, chci mít pocit, že to autor myslí vážně, ne, že se do nějakého pohledu na svět kolem sebe jen stylizuje.
Obsluhoval jsem anglického krále - taky víme, že Hrabal nebyl bezcitný přízemní jednoduchý a hloupoučký pingl a přesto mu to věřím:-)
A ne že by Václavova povíka byla z formálního stylistického hlediska špatná (taky jsem dala jeden bodík:-))...


<reagovat 
tři_černí_mravenci (Občasný) - 9.4.2006 > ...
Body: 4
<reagovat 
Lumiik (Občasný) - 9.4.2006 >
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
Brain (Občasný) - 9.4.2006 > Vikinga - tenhle text, tuto nepovídku, nenic, rozhodně neobhajuju, a pokud jde o CHB, vidíme to zřejmě podobně nebo stejně. Ale trošku jsi mě zvedla s něčím jiným. V čem ti hlavní postava Obsluhoval jsem anglického krále přijde cynická, přízemní nebo bezcitná? Já si myslím, že to byl velký idealista a snílek.
<reagovat 
Petr Vaněk (Občasný) - 9.4.2006 >

 


Body: 4
<reagovat 
Cirilla (Občasný) - 9.4.2006 >

v posteli se všechno srovná,,

zápisek běžnýho života

ale vo čom to jinak je, že jo, než vo tý běžnosti

tůdle sme se s někym bavili, celkem stupidní rozhovor:

nojono, život je jak jojo...

to jakože kulatej a s provázkem?


Doporučil 
<reagovat 
ehm (Občasný) - 10.4.2006 > názor jedný ženský - četla jsem to jako bych si pustila pornokazetu,která mě nevzrušuje,až pak mi došlo,že bych měla dočíst do konce,kde je zakopanej pes...tak za 1.člověk,který čte myšlenky druhých,je vlasně v pasti - buď je mu to dáno od boha,aby si s tím poradil a došel k moudrosti a nebo s tím neumí žít...a za 2. - pohled na ženskou,jako na primitivní věc k uspokojení svých sex.potřeb je podle mýho názoru to nejhorší,co může mužskýho potkat..jinak bych poradila Alici,aby využila a zneužila tohoto chlapa a příště si myslela něco jiného,aby to zaskočilo i toho týpka,který si myslí,že ho už nic nevyvede z míry,cha..no nic,dobrý - určitě mě to donutilo napsat pár slov,takže šlo o reakci,a to se ti povedlo.nic ve zlým,ale Alice je přirozená a chová se přirozeně-furt lepší než snob.pa
<reagovat 
zirael (Občasný) - 10.4.2006 >

tak napůl.

Bell je výjimečná.


Body: 3
Doporučil 
<reagovat 
Rambonaut (Občasný) - 10.4.2006 >

Rudy,

„Kurva když vlezu do knajpy s čoklem tak si ho hlidam, ne?!!“ seřve poloukrajinský pingl týpka v maskáčích.

Hihihihi!!!

 

...chápu...:)


Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
Kaderas (Občasný) - 10.4.2006 > :-)
Body: 4
Doporučil 
<reagovat 
čtenář mrcha - 11.4.2006 > Jsou muži, kteří dokáží dělit ženy jen na 2 kategorie.
Na krávy a na mrchy, a to proto, že si ani jiné nezaslouží, a proto ani jiné nepoznají :)
<reagovat 
jelen (Občasný) - 11.4.2006 > Jo, tak to je drs.
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
celej on (Občasný) - 11.4.2006 > Jo jak si někde napsal k pobavení dobrý...
S Bukowskim by mě to vůbec nenapadlo srovnávat, kdyby se do toho někdo nepustil. Když se zamyslím, jde z toho cítit takový to stejné opovrhování životem... ale chybí tomu to vysmívání.
Myšlenka slyšet myšlenky je pěkná, jen škoda, že neni původní...
Básen těžko posoudím, nějak se v poezi nevyznám... spestření to je, i když "Tváříš se u toho... " mi přišlo lepší.
Takže k pobavení o.k., ale jinak nic moc
<reagovat 
ehmehm (Občasný) - 13.4.2006 >
Body: 5
<reagovat 
Quotidiana (Občasný) - 12.4.2006 >

no, výrok že být kráva se v posteli hodí, ale u piva to na.... mě dostal ten zbytek bohužel už tolik ne...

... navíc ten titulek... čekala jsem něco trochu víc Allenovského, bohužel takhle mi to připadá spíš jen jako dobrý tah, jak přilákat čtenáře...

 


Body: 3
<reagovat 
 Emmet_RAY (Občasný) - 13.4.2006 > Quotidiana> byl to tah na přilákání čtenáře :-)
<reagovat 
jelen (Občasný) - 13.4.2006 > Jo, taky mám psa, hodnýho, ale když mi po něm začne někdo cizí hrabat, nebo ho něčim krmit bez toho, aby se aspoň zeptal, propadám amoku a lituju, že muj pes nekouše.
<reagovat 
Quotidiana (Občasný) - 14.4.2006 > jj tah vyšel - nalákals mne (vůbec nevidím svoji předchozí poznámku, ale když naní reaguješ, věřím že tu je... jako cimrman - není, jen je ve světě patrný)
<reagovat 
blabolil (Občasný) - 14.4.2006 >

No, dohady o ležet, neležet nechám stranou, výše jmenované pány spisovatele jsem taky četla a nechávám taktéž

stranou, to samé platí o uvozovkách, atd. Mě se to zdá dobré.


Doporučil 
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení     Novější>>>

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je sedm + osm ? 

  
  Napsat autorovi (Občasný)  
 

 


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter