Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Neděle 26.6.
Adriana
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
  Poezie
 > Poezie
 > Klasické verše
 > Básnické slovo
 > Všehochuť
 > Teorie poezie
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Le Mot de Cambronne
Autor: miroslawek (Občasný) - publikováno 16.4.2011 (00:46:12)

 

 

 

dny byly sečteny už kdysi
v modlicím mlýnku spí si
lysý střed véd
tête-à-tête:
kdy jsi? včera-zítra-dnes
řídnoucí karé ustupuje vpřed
a přes

 

za horizont

 

zarudlé zátylky sluncí prchají před sny

 

a za našimi větami

 

přesný
mrazivý střih

 

Óm

 

Ami go home

 

půjdeš s ním Maryčko Magdonova?

 

do nebes
vypálit chrom
a chromé výstřely zlom

 

vždyť kdo dnes zná
hliněné
akordy v moll

 

Kill 'Em All

 

a o rty aorty krocená:   ne a ne

 

tak krutý vzdor je žert

 

vzdejte se
už se vám nestane

 

nic

 

a zkus říct:   Merde!

 

 Poznámky k tomuto příspěvku
travail (Občasný) - 16.4.2011 >
Doporučil 
<reagovat 
Leviathan (Občasný) - 16.4.2011 > Je to příšerné, náš veleumělec a věčný kritik by se měl naučit psát tak aby se dalo říct že dílo má hodnotu
Body: 1
<reagovat 
 miroslawek (Občasný) - 19.4.2011 > martinik> a žes nedal vědět
<reagovat 
Gogin (Stálý) - 17.4.2011 > nu, rytmicky už ne tak čisté, ale možná zajímavější než předchozí
Body: 5
<reagovat 
 miroslawek (Občasný) - 19.4.2011 > Gogin> Nevím, co míníš slovem "čisté", každopádně je tu mnohem preciznější a důkladnější práce s rytmem, než třeba minule, kdy jsem vystačil s jednoduchým schémátkem J4Ž/J4M, čímž jsem na tvůrčí přístup v oblasti rytmu víceméně rezignoval.
<reagovat 
farišta (Občasný) - 20.4.2011 > bavil jsem se, až mě mrazilo. jede to a šlape. otvírák, posuny, kotrmelce, celková myšlenka, vrstvení jednotlivých rovin, řemeslné zpracování, rytmus, pointa. a něco zásadního navíc - viz první věta, tzn. že jsem četl a užil si. já myslím, že je to generále k podpisu.
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
Gogin (Stálý) - 21.4.2011 > nu, opakované čtení textu rozhodně neuškodí, nakonec každá poznámka k rytmu nemusí být zcela vážná a také se konečně vysvětlí význam některých slov
<reagovat 
 miroslawek (Občasný) - 21.4.2011 > Gogin> 
<reagovat 
whispermoonlite (Občasný) - 3.5.2011 > napadá mě obrat "formální surrealismus", v odlišení vůči tradičnímu "tematickému" surr. tím, jak se zde asociace navazují převážně přes tzv. formální prostředky. - směřování k povrchu a od středu je též v obráceném gardu vůči modernistickému zaměření se dovnitř a do centra.
Doporučil 
<reagovat 
celulosa (Občasný) - 16.4.2011 > nemá to rytmus
Body: 1
<reagovat 
 miroslawek (Občasný) - 19.4.2011 > celulosa> To tvrzení by stálo za to rozvést. Vždycky se totiž najde nějaký Eskymák, který rád poradí obyvatelům Konga, jak přežít vlnu veder. A to je jedna z mála zajímavých věcí, která mne zde může potkat.
<reagovat 
 celulosa (Občasný) - 22.4.2011 > miroslawek> Přeci to nebudu počítat, no ano, to by bylo opravdu krásné dívat se na tu komunikaci inuity s bambarem, pravděpodobně by si nerozuměli, protože když je vedro u eskymáků, utopí se lední medvěd.
<reagovat 
 miroslawek (Občasný) - 2.5.2011 > celulosa> no, ty bys zřejmě musel počítat, ale bylo by skutečně krásné dívat se jak dokazuješ, že umíš více než do čísla jedna.
<reagovat 
 celulosa (Občasný) - 3.5.2011 > miroslawek> To bys musel napsat něco, zač by stálo počítat, pak bych ti ten rozbor udělala, troubo a kvůli starejm věcem to dělat nebudu. Jinak jste pane neskutečně domýšlivý vůl. Kvůli něčemu, co za to vůbec nestojí, to dělat nebudu. Na to je to příliš pracný a můj čas příliš vzácný.
<reagovat 
 miroslawek (Občasný) - 3.5.2011 > celulosa> 

Ačkoliv jsem tedy nikde nepodotknul nic k umělecké kvalitě toho kousku, jako domýšlivému volovi jest mi zřejmě zapotřebí se domýšlet, proč tedy vůbec nějaká taková poznámka u textu, který za to vlastně nestojí. Rytmický rozbor jsem nežádal, ten bych bez nějakého zvláštního úsilí zvládnul daleko lépe než ty, zajímalo mě pouze, zda opíráš svůj boží soud o něco víc než o své ego či zbytnělé pohlaví. Odpověď jsem, tuším, dostal. Takže díky, Eskymák nezklamal 


<reagovat 
 celulosa (Občasný) - 3.5.2011 > miroslawek> To sice možná ano, ale zcela jistě nekomplexní. Na řečnickou otázku v tomto případě existuje odpověď, abych Vás klepl přes prsty. Svůj boží soud opírám o svůj sluch a mozek. A proč se se mnou, domýšlivý vole, tedy hádáte, když jsem Eskymák?
<reagovat 
 miroslawek (Občasný) - 4.5.2011 > celulosa> 

Nehádám (bez argumentů není totiž o čem), ale hraju


<reagovat 
 celulosa (Občasný) - 4.5.2011 > miroslawek> Nehrajete a moc dobře to víte. Jen se Vám líbí, že Vám píši.
<reagovat 
lysice (Občasný) - 10.5.2011 >
Doporučil 
<reagovat 
Leviathan (Občasný) - 23.6.2011 > Je hravej má rád děti a hodí se do paneláku i rodiného domku jen s jinými vycvičenými pomocníky se nesnese není nika nárocnej a uvítá hodnou paničku nebo i páníčka jmenuje se Miroslawek chcete ho? máš to za jedna- tvou báseň bych vyhodnotil jako šichtu španělský děvky ktery zrovna přijel očekávaný zájezd španělskech turistů- no prostě nádhera za 1
<reagovat 
 Leviathan (Občasný) - 23.6.2011 > Leviathan> Ještě jedna věc co mě napadá při přečtení tvé vele básně- komu žes to kouřil to péro?
<reagovat 
cit-i-zen (Občasný) - 13.10.2011 >
Doporučil 
<reagovat 
sartre2 (Stálý) - 29.12.2012 > ..toto je pořádný kotrmelec míchat Metallicu s Maryčkou Magdonovou aach jaaj..zas jen merde..od našeho samozvaného pseudoumělce co má svůj literární osud pevně v rukou..
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je tři + pět ? 

  
  Napsat autorovi (Občasný)   Nepublikovat mimo Totem.cz  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter