Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Pondělí 23.9.
Berta
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
  Próza
 > Próza
 > Povídky
 > Fejetony
 > Úvahy
 > Pohádky
 > Životní příběhy
 > Cestopisy, reportáže
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Odraz všedních dní. Hurá do důchodu, část druhá
Autor: Tatranka (Občasný) - publikováno 2.9.2012 (12:07:38)


Alky vytrhávají ráno z nevynošených popelnic. Po Abergele Road sviští jaguár starého pána a jeho paní. Moře odlévá zbytky jejich včerejšího barbecue. A vzduch rozvířený 20 mílemi v hodině poponáší mementa prožitých nocí.

Po pěstěných blocích i čtvrtěmi, jimiž chudoba vytéká z oken na dlažbu, víří odpadky vynášené ptactvem do nebes. Směsice vůní i zápachů křísí dříve narozené. Těm, kteří se narodili s rukama dozadu, aromatická rána nic neříkají, obvykle je zaspí. A tak se město přizpůsobuje stáří. A stáří městu.

Dopoledne probíhá v rytmu zvonkoher pojízdných vozíků, vrzání rotopedů, běžících pásů, veslic. Rituál nakupování, vykupování a rozprodávání nakoupeného na bleším trhu zapadá do stereotypu každého města. V tom se Abergele neliší. Vybočuje však svou orientací na zájmový potenciál dříve narozených. Kroužky kratochvílí, které v Abergele končí většinou polednem, vykrouží nejprve pár značek olejovými barvami, pak stáří udrží v harmonii a rovnováze tchaj-ťi po celý den. Při poslechu oldies hitů vzniká poesie. Při pozorování ptáků zpěv. A když se družba protáhne do večera, umí důchodci i zariskovat – v bingu.


Poznámky k tomuto příspěvku
kranad=fernet (Občasný) - 26.9.2012 > Jo. Takhle babím tempem poetické stáří nečekám. I když....možná jsem natrefil na normální firmu, snad vydržet rok.

I když pohodlí skýtá město, já přesto... Ale v buranské dědině s temnými spády zase žít nemohu, to by mne jeblo. Snad - pokolikáté? - bohémské Horňácko je můj důchod. Ej!

snad mohu podotknout, že "odpadky víří"
Body: 5
<reagovat 
 Tatranka (Občasný) - 27.9.2012 > Kranad> I pravda, neboť "výří" výři.:)
Ej!
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je devět + čtyři ? 

  
  Napsat autorovi (Občasný)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter