Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Pondělí 23.9.
Berta
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
  Próza
 > Próza
 > Povídky
 > Fejetony
 > Úvahy
 > Pohádky
 > Životní příběhy
 > Cestopisy, reportáže
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Abergele Harriers. Vodiči nadějí.
Autor: Tatranka (Občasný) - publikováno 24.10.2012 (12:06:53)
Když se setmí a pár rožnutých lamp pomate pejskaře natolik, že se bez vodítka ztrácejí, moře spolyká nafoukané listoví a odlije oblázky, které do něho kdosi pro něco naházel. A když do hospod bez ústředních topení zasedají dříve náctiletí a po pintách šeptají pocintaným stolům své příběhy, mládí se rozpíjí ve tmě tu a tam osvětlené záblesky plechovek ředěných drinků. – Když se setmí a opojné slasti končí natažené na dně bez paměti, do abergelské noci vbíhají běžci v reflexních vestách.

Putují nocí ve fosforeskujících šicích. Putují pohaslým podzimem jako vodiči nadějí. Pro ryby, které se při odlivu zapomněly na pobřeží a potmě neví kudy nazpátek. Pro kočky, které zabloudily v ulicích do oblouků a vlčí. Pro ducha hraběnky zruinovaného hradu Gwrych z 19. století, která se už nemá komu mstít, a tak postává u okna, hledí do dáli a mlčí.

Abergele Harriers putují tiše podzimní nocí. Naděje pohasíná až nad ránem, neznámo kde a s kým…


Poznámky k tomuto příspěvku
tesilDDR (Občasný) - 24.10.2012 > Políčko s žádostí o hlubší kritiku nebylo zaškrtnuto. Asi jsi na to zapoměla nebo co;). Ale osobně se zamyslet jistě smím. Proč mi dělá takový problém odpustit ti nedostatek snahy pro pochopitelnost celku? Chválím jednotlivosti prvního odstavce, mračím ale nad jejich spletením do dlouhých vět. U druhého odstavce právě obráceně. A - teď mě pozvali kolegové na oběd. Máš štěstí;)
<reagovat 
mystik (Občasný) - 24.10.2012 > všichni je potřebují a potřebujeme pro zabíjení nudných patronů, pěkné
Body: 5
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je jedna + deset ? 

  
  Napsat autorovi (Občasný)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter