Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Čtvrtek 22.8.
Bohuslav
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
  Próza
 > Próza
 > Povídky
 > Fejetony
 > Úvahy
 > Pohádky
 > Životní příběhy
 > Cestopisy, reportáže
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Můj strom
Autor: tatokalan (Občasný) - publikováno 19.2.2003 (00:21:04)

Je mnoho míst, kde je mi opravdu dobře - mezi přáteli, doma, v klubovně a hlavně v přírodě. Nejlépe se cítím na svém stromě. Stojí u nás na zahradě, urostlý, starý ořech s vrásčitou kůrou a rozeklanými větvemi, které nabízejí příjemný chládek tomu, kdo jej chce přijmout. Kolikrát jsme pod nimi seděli v prudkém poledním žáru!

Když pro mne nastane večer chvíle odpočinku, vyšplhám se na strom a čekám na to nejkrásnější představení, které vůbec může existovat. Píše jej od nepaměti sama příroda. Hraje se každý večer a nikdy není stejné jako večer minulý - krásný a neopakovatelný západ Slunce.

Ohnivý kotouč se pomalu sklání k zemi, jako by ji chtěl políbit. Na obloze se objevují první červánky. Malíř Čas se rozmachuje svým velkým štětcem a čaruje na obloze barvy, které umí namíchat jen on. Barevný ohňostroj doprovází odchod dosavadního vládce nebes, aby uvolnil místo jinému pánu - Měsíci. Nebeský malíř přidává barvy stále tmavší, přikrývá stále víc věcí. Už nejsou vidět stromy v dálce, ani budovy blízké vesnice. Všechno se ztiší. Nic nechce rušit slavnostní průvod, který se odehrává na nebesích.

Ještě naposled se zableskne rudý sluneční kotouč, barevné mráčky se ještě jednou neposedně proběhnou nebem a nad hlavou mi majestátně vypluje veliký Měsíc. Nastává vláda noci. Začínají se ozývat tajemné zvuky, strom naposled vydechne teplo dne, na kůži mne zaškrábe jeho drsná kůra a já slibuji, že zítra, zítra přijdu zas...Poznámky k tomuto příspěvku
Dorblin (Občasný) - 22.2.2003 > Dost se mi to líbí, je to i o mých pocitech. Mám rád to divadlo, které nám nabízí už od úsvitu bytí naší pradávné existence odchod Dne a nástup vlády Noci.
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je dvě + jedna ? 

  
  Napsat autorovi (Občasný)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter