Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Neděle 20.1.
Ilona
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Próza
 > Próza
 > Povídky
 > Fejetony
 > Úvahy
 > Pohádky
 > Životní příběhy
 > Cestopisy, reportáže
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Strýc
Autor: František Vyrut (Stálý) - publikováno 26.4.2015 (10:38:12)
Několik dnů chodil kolem baru, zvláště v době, kdy se návštěvníci trousili dovnitř. Svého synovce nespatřil. Pomalu se vracel do svého navyklého rytmu.
Na ulici sdělil svůj poznatek známému, a ten se na něho jen smutně podíval. Poté se otočil a rychle odešel. Cesty kolem baru byly obnoveny, opět se stejným výsledkem.
Vztek uvnitř v něm narůstal, uklidňoval ho dlouhými procházkami po ulicích, až jej jednou napadla myšlenka, které se zprvu zděsil. Vždyť bar musí mít také jiný vchod! Začal pátrat a brzy se dostavil výsledek. Dveře zadního vchodu byly v tu chvíli kryté mříží.
Chvíli obcházel kolem obou, nevydržel napětí a šel se projít. Špalíry světel připomínaly lampionový průvod, procházel tím bludištěm, lampiony jej oslovovaly, k nim se přidal bláznivý rej semaforů, odkudsi zavanul vítr a pohrál si ve víru s náhodně sestavenými částečkami města, aby je propustil na další nekonečnou cestu. Sem tam prošli náhodní chodci, zvěčňoval je ve své mysli tím, že z nich, v jejich pohybu, spěchu, poloze hlavy, těla, údů, výrazu tváře, vytvářel sochy, pomocí lampionů a semaforů je nasvěcoval a tvořil své zážitky.
Náhle se zastavil. Cosi jej pohánělo k baru, jako kdyby dostal náhlé vnuknutí. Schoval se a čekal. Po chvíli zaslechl nějaké hlasy, poznával mládí, bezstarostnost, dravost. V té změti zaslechl známý hlas. Poznal synovce, který stál obrácený zády, jak pronáší: budu muset zajít zítra za strýčkem, ať mi dá na zábavu, pardon, na knihy a vzdělávání.


Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je devět + devět ? 

  
  Napsat autorovi (Stálý)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter