Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Pondělí 18.6.
Milan
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Próza
 > Próza
 > Povídky
 > Fejetony
 > Úvahy
 > Pohádky
 > Životní příběhy
 > Cestopisy, reportáže
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Hledání
Autor: František Vyrut (Stálý) - publikováno 10.4.2017 (00:29:15)
Změť písmen přináší lásku nabodnutou na kůl, ovinutou slovy dvojice Tluč a Huba, oběť pro všechny a nikoho pod podmínkou pouze v neděli, chvění v hloubce sta metrů pod hladinou oceánu, bázlivost pohledů směřujících do levé části mozku, přináší posezení v rohu náměstí, u dvou sklenic mléka, v klubu U tří neotevřených a jedné zavřené knihy. K nim donese nedělní nákup s krátkodobým zahalekáním Trhni si doprovázeném před kopcem i za ním křížovou palbou nenápadných ozvěn močících na suché kameny v nedalekém lomu vyjadřujících se formou polibků a zajíkavým uf. Se zakrslou úctou klade ze svého osobního vagónu na rozjezdovou plochu polovylíhlá vajíčka a nesmělé potraviny s prošlou záruční lhůtou. Za rohem probíhá poslední koncert letošní sezóny, vystupuje jednočlenný sbor, diriguje madam Rukulíbám, v dirigentském převratu odstrčí hráče, hraje samosamotinká, hůlka mizí v hráčových ústech, vše se mění v polykače hůlek, náhle se rozevírá šapitó s dvěma červánky a jedním obláčkem, na kterém sedí Měsíc, Slunce a neznámá postava, která se pokouší vyřknout slovo, obrací se na dva souputníky, kteří jí nepomohou, ozve se stesk od Sirény, která v krátkém přílivu a po lesních stezkách kodrcajícím odlivu napomáhá jistotě, že ji nikdy neopustí vlny tvořící jen pro ni ženské tělo objevující a ztrácející půvaby zároveň, chrlí lávu křišťálových vzpomínek s páchnoucím podpaždím, zdraví z hospody U rytíře poutníky na věži, o polední přestávce napodobuje kvikotem řev Sirén, tříští se o úlomky jejich pohledů, objímá Sirénky, které porodila císařským řezem, stopuje rychlost myšlení olympijských her a přátelí se s klukem odnaproti. IV. patro: PŘÁTELSTVÍ. Stojím ve čtvrtém patře, točí se mi hlava, kolem pobíhá Přátelství, palec vztyčený vzhůru, máchající své slzy na předměstích, roztržených v poměru 1:1, vysunutých tanečním kroksunkrokem rychlostí tři metry za vteřinu z oběžné dráhy o 350 km, shlížející z útesu na zářivá dna lidských existencí, přehazující vidlemi všechny hodnoty od A do Z a vytržené z kontextu smrti, dospělosti, mládí, dětství a narození.

Poznámky k tomuto příspěvku
Li-po (Občasný) - 10.4.2017 > Moc líbí,-
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
František Vyrut (Stálý) - 10.4.2017 > Děkuji a zdravím. /Zítra je poslední díl./
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je osm + devět ? 

  
  Napsat autorovi (Stálý)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter