Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Pátek 20.7.
Ilja
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Próza
 > Próza
 > Povídky
 > Fejetony
 > Úvahy
 > Pohádky
 > Životní příběhy
 > Cestopisy, reportáže
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Komíny
Autor: František Vyrut (Stálý) - publikováno 25.6.2017 (10:43:43)
Náhle se vše mění. Staly se z nich mrtvolně bledé masky, některé se vrátily po chvilce k jásotu, jiné zaujaly neutrální postoj. Ocitám se v polobdění, polosnu, masky se mění ve vytáhlé stavby, poznávám v nich komíny. Obklopují mě, drží za ruce, rozprsknou se v ohňostroj, přehazující si mě ze strany na stranu, nechci být těstem, křičím. Náhle se ocitám na louce. Kolem se tyčí jejich nespočetné množství, zahlédnu komíny venkovských chalup vypouštějících přebytky hádek a pohody. Opodál stojí tovární s kusem Dantova Pekla, s bonusem absurdní výplaty. Pruhovaný parník s rozbitým kouřem vesele poskakuje na vlnách měst, v náprsní kapse najednou nahmatám osobní komín odvádějící zplodiny a přetlaky duše, kolem proplouvá modrý, strážce zanikajících hodnot, a smutným kouřem se zarývá do země. U jednoho z komínů Titaniku se hromadí hladoví lidé a sytí se na dálku výpary z kuchyně. Bezrozměrný, všezahrnující komín světa je v hádce se zplodinami zla, jeho maličkým kolegou stoupá k nebi kašlající a prskající dvojice vyuzená láskou, od sousedů zazní tóny lidové písničky a ozve se zpěv nadrženého chlapa: vymetu ti tvůj komín! Ponořuji se do vzpomínek na vojnu a mundúrovè komíny, které se na mě sypou v podobě milionů košil, bagančat, pyžam, triček, teplákových souprav a miliard vzpomínek na civilní život. Usínám, vesluji levou rukou od všeho a všech, zatímco pravá nadepisuje sešit s názvem Komínologie.

Poznámky k tomuto příspěvku
careful (Občasný) - 25.6.2017 > Tohle je prostě přesně ten druh asi umění, které nechápu.
<reagovat 
František Vyrut (Stálý) - 26.6.2017 > Je to hra s fantazií plus práce s motivy.
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je dvě + tři ? 

  
  Napsat autorovi (Stálý)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter