Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Neděle 24.9.
Jaromír
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
  Recenze, názory
 > Recenze, názory
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
OTEVŘENÁ VÝZVA Járovi z Opičí hory
Autor: facky (Stálý) - publikováno 9.9. (10:48:49)
OTEVŘENÁ VÝZVA Járovi z Opičí hory
k básni FRÁŇU Šrámkovi a k pamfletu Komu, čemu, Fráňu

Mohl bych začít jako ty...
Někdo se chce zviditelnit a tak jiného pokálí veřejně a když je usvědčen ze lži nebo alespoň z nevědomosti, což neznamená Přesvědčen, ani se neomluví, nesype si popel na hlavu, nenajde slušnost ani inteligenci k uznání vlastního přešlapu, což vypovídá o něm samém, o záměru, který tím sledoval...
Ok - i tací jsou lidé...

Natřel jsi mé dílko, zkusil jsi mě bezdůvodně pozurážet stylem puberťáka, nicméně jsi mi neodpověděl
na mou Výzvu, aby ses předvedl v psaní skutečné básně, nejenom hanopisu.
Vyzývám tě tedy znovu a veřejně!


Psal jsi, že to dovede každý atp.
Myslím, že nemáš pravdu. Blábol každý asi svede, ale parafrázovat báseň tak známou a od tak vyjímečného básníka každý ASI nesvede, což je jen můj ponížený názor.
Ta parafráze, což sis mylně (asi ze zlého úmyslu) přeložil jako Opis, Vykradení či Plagiátorství, by měla mít totiž jakýsi přesah, nějaký důvod, proč sis toto dílo vybral a nalezl jsi odvahu, drzost
a um či neum.
(více, kdyby to někoho zajímalo, v komentářích pod našimi díly...)

Nyní tě tedy Vyzývám, abychom se předvedli a porovnali se spolu na poli poezie.
Myslím, že báseň od Šrámka RAPORT by mohla být ta správná, ve které se předvedem.
Je všeobecně známá, je asi jedna ze 3 NEJ v české klasické poezii, tudíž to na tebe není žádný špek.
Dám ti úplně volnou ruku k psaní. Původně jsem tě chtěl svázat nějakými pravidly, ale to by bylo asi podpás, když jsi „jen“ fotograf. (a samozřejmě i nekompromisní kritik).

Navrhuji napsat např. Báseň na téma „zvíře v nesnázích“, či oslavnou báseň na „Raport“ samotný, samozřejmě pokud možno také tak citlivou, neúprosnou, famózní, která čtenáře zasáhne, dojme a bude se k ní vracet po celičký zbytek života,
ale to nechám na tobě. Když se to nebude přímo týkat Raportu, prosím o nějakou podobnost, klidně vykraď i Šrámka, v tomto avizovaném, a to je to nejpodstatnější, případě nám jistě bude odpuštěno. Vysvětlivka pro "hluchoslepénechápavce" -avizovaný- originál je zmíněn např. v Názvu či anotaci, byl inspirací, v případě parafráze lze použít básníkův jazyk, rukopis, slovník a pro lepší pochopení záměru i slova z originálu) Záměr byl složit HOLD Šrámkovi a jeho KONKRÉTNÍ básni.
Co je důležité k porovnání našich děl, je fantazie, poetičnost, která by ze Šrámka měla vycházet, a rovněž tak, aby naše básně byly ve formě rýmované!
Mohl bych říci, že já už jsem svou napsal, ale jsem pro rovné podmínky, takže začnu psát o něčem jiném než jsem psal v Otavské.

Věř, že jsem člověk velkodušný, a že odvážíš-li se do tohoto souboje jít, rozhodně se nemusíš ode mě obávat nějaké nepřístojnosti, posměchu apod. Autoři by se měli vzájemně ctít i když jejich práce nemusí vonět každému, ale o tom víš jistě své...
Naopak, třeba nakopneš svoji kariéru básníka a všechny, včetně sebe, překvapíš a jak píši v jedné své básni:

„Třeba už zítra nebudeš chtít žít beze mě,
třeba tvé srdce moje obejme...“

(jsem na ženský, tak pozor na výklad verše!)

A protože nejsem úzkoprsý, dáme si premiéru až za týden-tedy zveřejnění našich děl
dne 16.9.2017, každý ve svém prostoru. Asi do té doby zvědavostí neusnu, ale budu-pokusím se,
tvořit.
Tak hodně štěstí, a inspirace ti přeje jfj
POKRAČOVÁNÍ-viz K OTEVŘENÉ VÝZVĚ- zúčtování...

Poznámky k tomuto příspěvku
Čtenář - 9.9. > určuješ pravidla a nazýváš to rovnýma podmínkama? no nejsi ty kokot?
<reagovat 
 facky (Stálý) - 9.9. > čtenář> neumíš číst?asi ne... nebo jsi polochápavý či přemýšlíš svým ohanbím? hezkou vizitku sis udělal...
<reagovat 
 facky (Stálý) - 9.9. > s!braň> a ještě taková maličkost-nenalezl jsem tě jako autora NIKDE!?? je to možné nebo jak to máš, když už jsi tady léta a všichni, kteří píšou poezii a nenechají se sprostě urážet, ti škodí, tak jsem předpokládal, že jsi zavedený a uznávaný autor... kdepa tě najdu, pomoz, laciný příteli
<reagovat 
 facky (Stálý) - 9.9. > s!braň> to nemusíš bodovat, když jsi na zcestí, což každý pozná z tvých slov. Jsi na úrovni výše zmiňovaného, já myslím, že škodí lidé jako ty. Tedy poezii určitě! Nebylo by ti lépe na FB?
Neplácej a přidej se k mé Výzvě.
Myslím, že to bylo tvým záměrem...
Tak tedy - v sobotu 16.9. očekávám tvé dílo, pak se ukáže, KDO škodí, zatím se zdrž arogance a rýpání, na to neslyším, tím pouze onanuješ své vlastní pochroumané ego!
Já slyším na poezii a už se těším, ty siláku!
A než budeš něco či někoho kritizovat-PŘEČTI si o co jde, bambulo...
<reagovat 
Čtenář - 9.9. > líbí
<reagovat 
Čtenář - 9.9. > PŮJDU PŘÍKLADEM: PROSTĚ PŘIZNEJME, ŽE STRÝČEK JE V POSLEDNÍM TAŽENÍ A NIC JINÉHO NEŽ PROSIT O DOPROVOD NA PIVO NEZVLÁDNE. NENADÁVEJME MU A STAREJME SE O SVÉ. ON SI BUDE TÝDEN MYSLET, JAK JSEM O NIC JINÉHO NEUSILOVALI, NEŽ ZMOTAT NĚJAKÝ POSMĚŠEK NA ŠRÁMKA, A PROTOŽE SE NA NĚJ JAKO VŽDYCKY VŠICHNI VYKAŠLOU, BUDE SI PŘIPADAT JAKO VÍTĚZ. UDĚLEJME MU TU POSLEDNÍ RADOST. JDU PŘÍKLADEM: ODE MĚ UŽ ANI SLOVO KOMENTÁŘE K TOMUTO SMUTNÉMU PŘÍPADU.

<reagovat 
 facky (Stálý) - 9.9. > čtenář> asi myslíš STRÝČKA VÁŇU, jsi sečtělý a toho si cením!
<reagovat 
Čtenář - 9.9. > zaujalo
<reagovat 
Čtenář - 9.9. > Na Plzeňském literárním serveru literra se chlubí, že jim tam už sedm let nikdo nenapsal ani jediný kritický komentář. Proto si važme našeho Džuliána. Tohle je sice hrozný trapas, ale pořád víc než smrt zaživa.
<reagovat 
 facky (Stálý) - 9.9. > čtenář> děkuju ti za Prahu. Celou, i se svým předměstím-tedy Plzní! jsi velmi originální a vtipný anonym.
<reagovat 
Čtenář - 9.9. > PotěšilS. Stanislav Potěšil. Ze Znojma. Skvělé!
<reagovat 
facky (Stálý) - 9.9. > my se asi známe...
<reagovat 
čtenář admin - 9.9. > jste troubové, vy všichni kritici. jfj je jára, jára je fernet, fernet je hugo a tak dál. porád jeden a ten samej člověk. děláte mu kašpárky, když si o něm povídáte.
<reagovat 
 facky (Stálý) - 9.9. > čtenář> tak teď jsem to prozměnu nepobral já...
jako že jfj je Jára z Opičí hory?
To snad ne... ale nebyl by to špatný joke na sebe takto upozornit! Že bych si jako nadával ve 2 nicích a pak tam nastrkal všude svá veledíla... no tak to jsem teda zvědav, co ten "druhý" jára (protože já jsem opravdu také jára, bude publikovat.
To nevím, jestli JZOH bude nakloněn takovému vidění, každopádně si myslím, že tenhle fór zde nepobere spousta "kritiků", kteří ani nepochopili, že osobní nadávky do kritiky nepatří. Tohle jim zahltí výkruty mozku zcela. Děkuji ti za poučný komentář, trochu se bojím, že se ho někteří ujmou doslovně a za chvíli si tu budou psát všichni tak nějak sami sobě...
<reagovat 
Čtenář - 9.9. > Koukám, že jsem tě naučila už i diakritiku. Jsem dobrá:))). A další věci nám o sobě říkej. Až pochopíš, o co tady vlastně jde, to teprv bude čóro móro. :)))
<reagovat 
 facky (Stálý) - 9.9. > čtenář> děkuju ti za to! Z mobilu jí nepoužívám, ale v NB ji specielně kůli tobě použiji, vím, že máš problémy se čtením, tak snad to bude lepší než minule, to bylo úplně mimo mísu, to mi dáš jistě zapravdu.
<reagovat 
 Čtenář - 9.9. > j.f.julian> Jistě. Dávám ti za pravdu. Šrámek uměl hovno. Teď teprve ty rozvádíš jeho diletantství do opravdického umění. Už jsem hold v míse?
<reagovat 
 facky (Stálý) - 9.9. > čtenář> ty jsi dívenko řídkého vědomí, to každopádně, že si v míse to je vidět na tvém projevu, takže už neotravuj a spláchni za sebou ten sajrajt!!!
<reagovat 
 Čtenář - 9.9. > j.f.julian> Nene strejdo, teď právě začínáme. Takže ty jsi Pražák, posranej Pražák?! Tak to bude drahý. Nepřestanu dřív, dokud se nesejdeme pod koněm ty mi nekoupíš v Máji nový hip-hopový tepláky.
<reagovat 
 facky (Stálý) - 9.9. > čtenář> TETO, já jsem z Otavy, toho času v hospodě. Jestli mi něco chceš, tak se buď svlékni a dej nám tu srandu do Totemu, nebo příští sobotu zde publikuj svoji, jistě kreativní nihilistickou poezii, budu se těšit, pa, musím se taky občas napít, jistě mi rozumíš...
<reagovat 
 Čtenář - 9.9. > j.f.julian> Pěkně jsem si tě vychovala. Čárky i tečky už pěkně na svém místě, tak to má být. A samozřejmě že ti rozumím. Sedíš sám v hospodě a sleduješ na monitoru, jestli pro někoho nemáš cenu aspoň k posměchu. Nene, ty nezmlkneš, na to nemáš:))).
<reagovat 
 facky (Stálý) - 9.9. > čtenář> úplně jsi mě rozdělala! Musíš ale přidat, kamarádi usínaj! A kde jsou ty tvé žhavé fotečky? Udělej nějaká umělecká selfie, třeba si vlez do popelnice nebo něco vymysli sama, prostě, aby mé slečny měly lepší nátisk.
<reagovat 
 facky (Stálý) - 14.9. > s!braň> jak myslíš, právě, že ukládá a ty porušuješ pravidla, pro nikoho nejsi přínosem, jen si sem chodíš léčit mindrák z vlastní impotence. Mažu, protože pod svým dílem nechci mít hnůj žárlivých nepublikujících neschopných. PŘIPOMÍNÁM-v sobotu se předveď nebo mě vynech!
<reagovat 
facky (Stálý) - 14.9. > nevěří zkušenému a votravuješ dál? jak chceš...
<reagovat 
facky (Stálý) - 14.9. > zbyvaji dva dny, pro famozni basniky, aby mi dokazaly, ze "to" umi kazdy, viz VEREJNA VYZVA...
<reagovat 
s!braň (Pravidelný) - 14.9. > DISKUZ POD SEBEOSLAVNÝM DÍLEM DŽONA FIDŽERALDA JULDY "JÁ BAZILIŠEK":

karl-heinz (Občasný) - 13.9. > Tak tobě nestačí, žes nedal pokoj Fráni Šrámkovi (podle tebe Fráňu (!!!) Šrámkovi jako Karlu Krylovi)? S takovýmhle citem pro český jazyk chceš něco publikovat??? Tys přece julián a juliánem zůstaneš!

s!braň (Nový) - 13.9. > Stěžuješ si, že ti lidi furt jen nadávaj. Ale kdyby jen za to, že "báseň" předem vysvětluješ, nelogicky hájíš důvod vzniku a nechutně se se naparuješ - nemáš se co divit. Věř, přál bych ti jen dobré. Ale takhle se nedočkáš ani náznaku pochvaly nebo os spokojenosti.

j.f.julian (Stálý) - 13.9. > s!braň> to mi řekni, proč se na mě lepí samej pobuda a nechápavec, máš potřebu ukazovat malé sebevědomí, ale mě to otravuje, prosím, už se ke mě nevyjadřuj, najdi si jiný objekt své nenávisti k poezii, srozuměno? Každý není tak Malým člověkem, neznáš lidi a soudíš dle sebe, je mi tě líto, ale nepomůžu!

s!braň (Nový) - 13.9. > j.f.julian> Dokud budeš zveřejňovat texty na podobnejch místech, tak nejen já, ale i mnozí jiní se k tobě budou vyjadřovat. Od toho totem totiž je. Smiř se s tim. Tvůj F.M. Pobuda
Body: 3

j.f.julian (Stálý) - 13.9. > jen hlupak se cpe tam, kde ho nechtej. Sam nic netvoris, jen otravujes druhy svym detskopubertalnim projevem, uz na tebe nereaguju! Tohle se Totemu moc nepovedlo, jinde bys byl okamzite blokovan a tady slusni mlci a primitivove nerespektujou prani autoru. Hlavne se neschovavej za vetsinu, takovych jako jsi ty je tu jen par. Ozvi se tak za 30 let, az dospejes. OPAKUJI-O TVE BLABOLY NESTOJIM-NEVOTRAVUJ A ZALEZ ZPATKY DO DIRY, KNECHTE NEVZDELANEJ!

s!braň (Nový) - 13.9. > j.f.julian> Vždycky tvrdíš - už nebudu reagovat. A pak zase. TOHLE totiž potřebuješ. A já vůl tě v tom ještě podporuju:). Tvůj Josef Nevzdělaný, zvaný Knecht

Čtenář - 14.9. > Proboha ty už se i sám udáš od koho jsi to takřka celý opsal???

Čtenář - 13.9. > i ty nas bajny bazilisku!!!!:))))))))

Čtenář - 14.9. > čtenář> Tak tak, jsem hlupák a nechtěnej. Jsem netvora otravná, pubertální poberta, neslušný křikloun a primitiv. Nerespektuju slušné osobnosti ani originální umělce. Jsem otravnej blábolil, jsem knecht nevzdělanej. A ty jsi bazilišek. Je to tak. (však ty mi ještě něco napíšeš;))

s!braň (Nový) - 14.9. > čtenář> Kuk;)

Čtenář - 14.9. > Poslyš Píči, před pár lety jsi se nás tu zkoušel přesvědčit, že jsi vědec-astrofyzik. Teď básník? Co bude příště? Nedoceněný politik, morální filosof? Herec charakterních rolí ve Zlínském divadle? Mongolský kosmonaut? Ne, ty jsi prachobyčejný (píp). To už ví všichni, teda kromě tebe.


Doporučil 
<reagovat 
facky (Stálý) - 14.9. > uz jsem to vyresil-stalking je zakazan, trotle!
<reagovat 
 facky (Stálý) - 15.9. > s!braň> jsi teplej? nebo jsi žena, drahá? obé by dávalo smysl, tudíž budeš herma..., viď? nezapomeň napsat HE! To je vrchol privitivismu! už jsem tě prohlíd, jsi zoufalá, zamindrákovaná a zakomlexovaná puberťačka, která se nenávidí a zároveň nenávidí všechny úspěšné. BUDIŽ BY TĚ SPRALA MODRÁ VELRYBA, CO AKNÉ, CHCEŠ LI BEĎARY-CHÁPU, JE TI TRAPNĚ, ale ty jsi celá trapná a směšná!! jsi beďar tohoto servru a už jsem tě jako obtěžující hmyz nahlásil-HE! Zbývá 1 den...
<reagovat 
facky (Stálý) - 15.9. > od vopruzů poznámky nečtu vůbec (to jen na okraj-takže marné volání...)
a jinak zbývá jeden den do PRAVDY...
<reagovat 
 Lékorka (Nový) - 15.9. > s!braň> tak s nimi, darebáky sprostými
Body: 4
Doporučil 
<reagovat 
 facky (Stálý) - 15.9. > s!braň> naopak, mě překvapí jestli se nějaký vopruza, protože slušným jsem Výzvu neadresoval, přidá, který jen nemele naprázdno a něco umí, mám i pro tebe malé překvápko, DRAHÁ-HE! už se to blíží, Trondo!! zjistil jsem, že si má díla kopíruješ do deníčku, no nic, to je úděl nás co tvoříme, nechtěl nych být u toho, co nad tím děláš-He (a nekonečný bujarý smích celé party, kašpárku)
<reagovat 
facky (Stálý) - 15.9. > he! zapomnel jsi na HE, BLBE NEBO BLBKO, máš to těžký, kdyz nevis, kdo jsi, lituji te! 1! den zúčtování, poslední varování, doufám že již máš napsáno!
<reagovat 
čtenář Admin - 9.9. > ŽÁDÁM PŘESTAŇTE HO TRÁPIT. TOHLE NENÍ FÉR. A NEPOUŽÍVEJTE UMĚLECKÝ PROSTOR K OSOBNÍM EHM.
<reagovat 
 facky (Stálý) - 10.9. > s!braň> no, bohužel máš asi pravdu, já, když už myslím, že se budu věnovat konečně poezii (výtvarnu moc nerozumím), tak přijde nějaký vopruza, místo, aby hledal v díle pokoru, tak vyvrhne celej svůj hnus duše na mé stránky a jsem tam, kde jsem byl...
Co se týče Samoty... napsal jsem trilogii "Duše sebevrahů", důchodu se totiž nedožiji, která pojednává o tom, i jiném... ale Totem ani jiný lit.server jsem k tomu nepotřeboval.
Třeba to vidíš moc černě, každý jsme vlastně sám, jelikož láska i přátelství, alespoň podle mých naivních představ, neexistují. Foglar nám lhal, rodiče i škola a vím, že nejsem první, kdo na to přišel, jsem jen další v řadě, kteří si museli natlouci sami. Mám dojem, že jsi na řadě...
Již Šalomoun (chceš-li Šalamoun), říkal asi toto-Čím je člověk chytřejší, tím víc ho bolí Život...
<reagovat 
 Čtenář - 19.9. > facky> Je to pravda. Čím víc si člobrda myslí že je chytřejší, tím víc ho život bolí. A jeho zplyhlej šolomoun (chceš li camfrňous) ještě víc.
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je tři + jedna ? 

  
  Napsat autorovi: facky (Stálý)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter