Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Pondělí 21.1.
Běla
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Poezie
 > Poezie
 > Klasické verše
 > Básnické slovo
 > Všehochuť
 > Teorie poezie
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
BŘEZOVÉ LISTÍ
Autor: j.f.julian (Stálý) - smazáno


Poznámky k tomuto příspěvku
čtenář adélka - 28.11.2017 > Ty jo. Tak radši zase zpínej.
<reagovat 
Martin (Stálý,Redaktor) - 28.11.2017 > Smutná,ale nádherně napsaná..

do časopisu
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
 j.f.julian (Stálý) - 28.11.2017 > Martin> děkuju ti a jsem rád, že se líbí.
<reagovat 
čtenář Velká Poezie Totemu - 29.11.2017 > frdlat březové listí

není to fikce, je to jen naléhavá potřeba
delicious dikce
existenciální, v podstatě
mi jiná forma nebyla do vínku dána

je to tu zas
moje vysněná Císařovna Sisi
Šulýn z Monaka a slepá Anička
nočná mora -
beznaděj, potom hlína

něco ke kávě -
Emilka, doutník a vulva
listopad

<reagovat 
Čtenář - 29.11.2017 > my se taky smějeme nad tvými výtvory. spokojenost na obou stranách, tak to má být. třeba Duši pojistím, pak ji očistím... to by žádnej blb nenapsal, to fakt ne.
<reagovat 
Čtenář - 28.11.2017 > a jsi v časopisu kámo. to bylo furt mezi anděli, mezi anděli, a skončíš v časopisu... mezi děbily.
<reagovat 
čtenář chromá andělka - 30.11.2017 > jsi aničko dobrá, jsi. a jak nám to spolu jde. já ti přečtu co je na jinak pro tebe neviditelný obrazovce, ty mi pak skočíš pro špekáčky a teplej advokát s juldou si o nás budou povídat do skonání. škoda že už nás opustila chlupatá andrea. ale mám od sociálky slíbenou ušatou verču, takže bude ještě veselo, BUDE:))).
<reagovat 
čtenář norman bates - 30.11.2017 > paráda. že teda těch ženskejch máš juliáne. a samý unikáty. slepá anička, chromá andělka, chupatá andrea, krpatá sylva, ušatá verča je na cestě... to je úžasný, všechno. děkuji za tento zážitek. snad nás čtenáře-diváky jen může mrzet že to nepřesahuje z virtuálního totemu. to by sis totiž moh založit cirkus a docela slušně by tě to mohlo živit. holky okolo by každá předváděla své umění a uprostřed by básník julián procítěně recitoval své nesmrtelné verše.

<reagovat 
čtenář spravedlivý - 30.11.2017 > tak i já musím zasáhnout, lidi, když vás poezie nebaví nebo se vám autorova poezie nelíbí, proč sem lezete?
Vy musíte být nějací masochisté, jelikož vždy dostanete na prdel, vždy vás Facky převálcuje inteligencí, výrazy, fantazií. Bet toho by nemohl psát tak krásné věci. Já musím souhlasit s 1 čtenářem, že bez jeho komentářů jsou ty vaše k zblití. Ta vaše urputnost je opravdu založena na závisti, že někdo umí psát a je úspěšný, ale taková je celá naše společnost, sohlasím s přihlášenými, že se tu sami ztrapňujete a je mi z vás fakt blbě. Asi jste na drogách...
<reagovat 
j.f.julian (Stálý) - 30.11.2017 > tak pa, kamarádi táborových ohňů, ale i vy,buzny a lesbice, musím dál, nemohu se s anonymy zdržovat, zas za pár týdnů to prolítnu, zatím čtěte, učte se a zuřte!

<reagovat 
 Čtenář - 30.11.2017 > facky> přesně tak! jsme rozzuřený, že ses posral a utekl. ty si fakt julda
<reagovat 
 Čtenář - 30.11.2017 > čtenář> piš nám juldo obhajoby sám sobě, ty jsou nejvtipnější. vždycky a všechny přesáhneš svou vtipností a intelektem, PŘESNĚ TAK:))))))) máme tě rádi. tvoje obdivovatelka zdenka
<reagovat 
 Čtenář - 30.11.2017 > čtenář> "tak i já musim zasáhnout" - - - - - já se z tebe juldo fakt poseru:)))))))
<reagovat 
 Čtenář - 30.11.2017 > čtenář> já já já
<reagovat 
j.f.julian (Stálý) - 30.11.2017 > LIDSKÁ MALOST JE NEKONEČNÁ, možná Trondo že si píšu ty debility od anonymů sám... bylo by hezké si takhle s vámi zašpásovat, nicméně ani bych to neuměl a hlavně jsem přihlášený, já se totiž za sebe ani za své básně nestydím, na rozdíl od...
A ty, cos psal-a že utíkám, ano za skutečným životem, nemám čas na hovada a prolistuj mě a zjistíš, že anonymy nečtu, výjimečně pro pobavení, ale zrovna dnes jsem nic zábavného nenašel...tudíž nešpekuluj a čti poezii, kdyžtak ať ti ji někdo přeloží!

<reagovat 
 Čtenář - 30.11.2017 > facky> Hezký komentář. Dokonce sis ho tentokrát po sobě zvládl i přečíst. Copak, čekáš na důchod a už nemáš ani na ty krabičáky? Zkus vylouhovat březový listí;). Anička
<reagovat 
čtenář slepá anička - 30.11.2017 > plivnu mezi slepice a a tři dny se maj proč mrskat. odvádím holt dobrou práci, jsem skvělá, efektivní...

<reagovat 
 j.f.julian (Stálý) - 30.11.2017 > čtenář> děvenko neopeřená, tohle bych měl říci spíš já!

<reagovat 
 čtenář sylvie - 30.11.2017 > j.f.julian> ale néé, ty si přece básník, néé? co pláče jako čokl v uličkách:))) (verča je už na cestě, máš se na co těšit)
<reagovat 
 čtenář franknštajn - 30.11.2017 > čtenář> existovat spravedlnost magore, tak mi platíš za pocit, že se s tebou baví ASPOŇ NĚJAKÁ ženská. přitom i dítě by poznalo že ani hovno. chápeš? jsem starší než ty a trenýrky nosim dole, ne hlavě jako ty, ty - báásníku:))).
<reagovat 
Čtenář - 30.11.2017 > a nechcete si vy chlupatý nemohoucí slepý krpatý a již nefunkční feministky pokecat spíš na Pokecu, co se serete do prostoru básní, neřku-li autora? Vy jste zapomněli-my, debilky!!
<reagovat 
 Čtenář - 30.11.2017 > čtenář> nechceme julýku, nechceme, nás se u tebe líbí
<reagovat 
 Čtenář - 30.11.2017 > čtenář> kuky kuk, julýku
<reagovat 
kristýna z nuslí (Občasný) - 30.11.2017 >
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
 j.f.julian (Stálý) - 1.12.2017 > kristýna z nuslí> děkuji ti, j.
<reagovat 
 čtenář sylvie - 29.11.2017 > čtenář> já bych do toho netahala zneuznání ani závist. Spíš si myslím, že ti lidi se jen baví, sami pro sebe. Pan autor (nebo pan psavec) je pro ně fackovací panák. Je to nelidské? Nebo lidské? A má to vůbec smysl řešit? Když dá někdo svůj výtvor do veřejného prostoru, je to na jeho riziko. Otázka je, proč zrovna tento autor je tak atraktivní pro vyvolání všelijakých "nekorektních" reakcí. Asi za to může zaprvé jeho nekvalitní tvorba, zadruhé jeho podivně nadpozemské sebevědomí (respektive maskování nesebevědomí) a nadpozemské jednání s lidmi.. Nevím, jestli to myslí skutečně vážně, nebo je to jen stylizace a pak se baví tím, kdo mu to sežral. Mám na mysli - třeba i ta mizerná tvorba je součástí stylizace do mizerně píšícího labilního pána. Třeba dokáže psát úplně jinak a je jiný. Ale to by asi bylo nějaké scifi.
<reagovat 
 čtenář sylvie - 29.11.2017 > j.f.julian> Zdá se mi, že vám uniklo, že jsem reagovala na čtenáře, ne na vás. Můj předchozí komentář vás spíš bránil a pokládal otázku, proč u vás přistává tolik nesmyslných "nekorektních" reakcí. A co takové reakce přinášejí lidem, kteří je píšou. Jiný komentář jsem vám nikde nezanechala. Z vaší odpovědi mám pocit, že je to od vás opravdu nějaká stylizace, možná psychologický průzkum, nebo zkrátka jen pokus o provokaci. :) Ale zřejmě si to idealizuju a vy to myslíte opravdu vážně - to je smutné, že se necháváte ovládat zbytečnými emocemi, které nemají racionální základ. Můj komentář neměl záměr ublížit vám ani nikomu jinému - ten váš ovšem takový záměr má, ovšem je to spíš roztomilé než cokoli jiného. Nenazvala jsem vaši práci "nekvalitní poezií", ale "nekvalitní tvorbou". Poezie samozřejmě nemůže být špatná, protože je poezií. Tvorba ale může být dobrá i špatná, a snad každý člověk občas vyprodukuje i špatné dílo. A nakonec je lepší zrealizovat i "horší" nápad než žádný. Je nutné neustrnout. Označení za "nekvalitní tvorbu" nemusíte brát jako nějaké znevažování vaší osoby. Představuje to určité zjednodušení mého náhledu na vaše psaní - jinými slovy bych mohla označit vaši tvorbu za archaickou, křečovitou, patetickou, ale je samozřejmě možné a pochopitelné, že právě taková tvorba je vaším záměrem. Z mého pohledu se takový způsob psaní vzdaluje současnému světu, ale jistě má hodnotu v tom, že je pro vás cennou arteterapií. A jistě je mnoho čtenářů, kterým právě takovéto texty vyhovují, nacházejí si v nich něco důvěrně známého, nechávají se nést náladou, souzní s obsahem i se způsobem vidění a psaní.
Přeju hezké dny.
<reagovat 
 čtenář sylvie - 30.11.2017 > j.f.julian> Nevím, proč mi podsouváte nesmysly. Neříkám nic o tom, že poezie má být "pozitivní", ani nechci škrtat klasiky, ani neříkám, že vázané verše jsou passé, ani nemám nic proti existenciálním tématům. Atd. Neustále si jen vymýšlíte, stejně jako si vymýšlíte nějaké pseudosvlékání. Můj komentář nebyl nijak osobní, idiotský samozřejmě byl, protože nemá smysl sem psát cokoli. :) Nebyla to žádná kritika a myslím, že o nějaký podrobnější pohled na vaše výtvory ani nestojíte. Škoda, že vaše soukromá "existenciální dramata" nezpůsobují, že byste se dokázal trochu zamyslet nad svou tvorbou a že by tedy ve vašem psaní byla nějaká naděje na vývoj. No nic, mějte se pokud možno dobře, já se loučím.

<reagovat 
 j.f.julian (Stálý) - 30.11.2017 > čtenář> v to jsem doufal už minule!!! já myslím, že trpíš slovním průjmem, to jsou neuvěřitelný sračky, co říkáš člověku kterého neznáš a neznáš ani jeho 40ti letou tvorbu. Mě recitovali Národní umělci, když ty jsi chcala na panenky, trubko! Víš hovno, tak si to přiznej a vypal. Trochu si o mně něco nastuduj a přijdeš třeba na to, že stojím o inteligentní kritiku, o konstruktivní a konkrétní kritiku, která i zkušeného může někam posunout, ale V ŽÁDNÉM PŔÍPADÉ NESTOJÍM O IDIOTSKOU KRITIKU OD IDIOTŮ, KTERÁ MÁ JEDINÝ ÚĆEL-vyhonit si vlastní ego, srozuměno?! už neodpovídej, už na tebe nemám. Ty jsi stejná trubka jako ti anonymové, ale tam je od prvního slova jasno, s kým mám tu čest, ale ty se tváříš jako bys tomu rozuměla, doma čteš Blesk a mlátíš hlavou do zdi a tady prázdnou slámu, nazdar Tondo!
<reagovat 
 čtenář kristýna z nuslí - 30.11.2017 > facky> dobrý den, zatím jsem od vás četla jen tuto báseň, ale už z ní je mi jasné, že vaše poezie bude plná hlubokého citu a pravdy. naprosto s vámi souzním co se týče sylvie a jiných magorů, tito lidé chtějí jen vypouštět jedovaté sliny a vůbec nemyslí na to, že mluví k člověku a že ten člověk má velké zkušenosti, znalosti, city, fantazii... to je z této básně jasně vidět. měli by se stydět. přeji vám hodně štěstí a ať ještě napíšete spoustu takových krásných básní a jdu si pořádně pročíst vaši poezii.

<reagovat 
 kristýna z nuslí (Občasný) - 1.12.2017 > j.f.julian> já se omlouvám ale asi neumím tykat starším lidem, maminka mě tak vychovala. jinak moc děkuji za vaše hezké rady, pokusím se jich držet, ale takové věci jako ironii sarkasmus atp zatím moc neumím, ale říkají mi že to přijde s věkem.

<reagovat 
vyhnísek Kamil (Občasný) - 1.12.2017 > Ahoj Kristínko. Já jsem taky tvůj kamarád, říkají mi advokát, a jsem tady redaktor v utajení. Kdyby si něco potřebovala, hned se na mě obrať. Tedy myslím, kdyby si byla spíš na slipy než na trencle.

Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
 kristýna z nuslí (Občasný) - 1.12.2017 > ríp> velmi děkuji za vaše vřelé přijetí pane advokáte. moc se tady ještě neorientuji, ale prý je tady spousta zlých skřítků - nějaký tonda, trotl, vyližpravda a další, co si o tom myslíte? nemám se bát?

<reagovat 
 čtenář bEDŘICH - 1.12.2017 > kristýna z nuslí> TY MANTÁKU, TO SES BRZY USVĚDČIL:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
<reagovat 
 j.f.julian (Stálý) - 1.12.2017 > kristýna z nuslí> jestli to bylo na mě, tak já advokát nejsem, leda ten usurpovaných...
co se týče tykání, směle do toho, jinak to působí jako pěst na oko, a navíc, vypadám jistě mladší než většina zde "mladých", rozdíl je jen v tom, že mám zkušenosti, které hloupým jsou stejně k ničemu...
MNĚ se mají bát jen lidé, chceš-li skřítci, zlí!
<reagovat 
 j.f.julian (Stálý) - 1.12.2017 > čtenář> to asi není na mě, nisméně-ukradl jsi mně slovo! Pozor, mantáku!
<reagovat 
 j.f.julian (Stálý) - 1.12.2017 > čtenář> to asi není na mě, nicméně-kradeš má slova? Mantáku?
OK, šiř je-máš to povoleno od autora!
Cítím se už jako Čapek...
<reagovat 
 kristýna z nuslí (Občasný) - 1.12.2017 > j.f.julian> ta poznámka o advokátovi byla na pána, který si říká "ríp" a píše že je zdejší advokát
<reagovat 
 kristýna z nuslí (Občasný) - 1.12.2017 > čtenář> pro milého čtenáře Bedřicha: nerozumím, z čeho jsem se usvědčila a co znamená manták? musím už běžet na hodinu, ale třeba mi to vysvětlíš, než se vrátím? dík
<reagovat 
j.f.julian (Stálý) - 1.12.2017 > promiň, to je nevýhoda velké popularity, jak by řekl Sagi, pak se v tom ztrácíš a nevíš, kdo je kdo, což je samozřejmě úmysl od některých doublerů...
Při grupáči to má své plusy, ale na literárním servru to není úplně příjemné, zvláště pro mě, jenž jsem člověkem již od přírody zmateným a nefunkčním v tomto světě...
Ony se na mém prostoru totiž odehrávají ještě války, které se mě vůbec netýkají, ale mají publicitu a sledovanost, a o to jde. Budiž tedy světlo!
<reagovat 
j.f.julian (Stálý) - 1.12.2017 > Kristýno, odvážím se ti dát radu do života. Nenech se spoutávat rádoby slušností, konvencemi, zvyklostmi, předsudky ap. Já od jisté chvíle (a to jsem sakra slušně vychovaný) lidem tykám všem! Vykám jen těm, kterých si mohu vážit, věk nerozhoduje. Lidé s tím mají problém, ale to je jejich problém, nakonec se projeví jako hlupáci a to je voda na můj mlýn.
Podívej na Jágra... Ten tyká tedy ze zcela jiného důvodu... ale já ho mám samozřejmě i tak rád. Nakonec je to naše 2. Tedy č.2 Jaromír!
No a teď jsem zvědav na ty reakce...
<reagovat 
martinik (Stálý) - 2.12.2017 > Napsaná s citem, škoda jen těch keců okolo.
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
j.f.julian (Stálý) - 2.12.2017 > díky, já ti rozumím, nicméně pochop i ty mě! Nechat si od různých trotlů a stalkerů kálet na hlavu nenechávám bez odpovědi. Tomu se říká vyváženost.

To podstatné, co si z toho beru je, že básně čte víc lidí a i když ti, co si sem přišli jen zchladit žáhu, to nepřiznají, stejně tuším, že se jim líbí, protože ty komentáře jsou osobní, nikoliv k básni. To vybírám zrnka mezi řádky, jestli mi rozumíš. Ale vše je stejně úplně jinak, jenže to si musím nechat pro sebe, protože by pak odhalili mé slabiny...
<reagovat 
annav (Stálý) - 25.12.2017 >
Body: 3
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je devět + sedm ? 

  
  Napsat autorovi (Stálý)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter