Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Úterý 28.6.
Lubomír
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Próza
 > Próza
 > Povídky
 > Fejetony
 > Úvahy
 > Pohádky
 > Životní příběhy
 > Cestopisy, reportáže
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Putování jedním městem
Autor: František Vyrut (Stálý) - publikováno 14.2. (10:19:11)
Paprsky prohlédly skrz mraky, zapálily sebe, obloha je kopíruje a vše se ocitá v jednom ohni. Usedám na jeden obláček, sfouknu jej a rázem se ocitáme ve tmě. Teplota se zdá být příjemná, v několika okamžicích vyléčí rýmu, kašel a další neduhy. Cítím, jak pookřívají kosti, z rezavějící stavby se opět stává výkonný aparát, s pomocí svalů a dalších částí, hlavně nespoutané radosti, přeskakuji z mraků na paprsky a zpět. Výkyvy teplot nedělají dobře, a tak se vracím na zem.
V ulicích se mého já chopí obrovská ruka a chce mě rozdělit mezi všechny spojnice města. Vše zdůvodňuje tím, že rozděleni bude stejnoměrně, a tudíž spravedlivé. Bráním se, ale něco napovídá, že se stanu nesmrtelným. Nesměle souhlasím, a za odměnu jsem navíc podrozdělen mezi všechny ulice světa. Pomalu usínám, vidím vše před sebou, v sobě, a jsem spokojen.
Tiším milé uličky, konejším jako sebe, ukládám ke spánku, ony, dílem neukázněné, dílem drzé, ztichnou, když vidí můj vzor. Poté cestujeme, měníme sebe, okolí a naopak, vlečeni událostmi protestujeme, rezignujeme, a tak tomu bude navěky.


Poznámky k tomuto příspěvku
anae (Občasný) - 15.2. > :-) máš to civilnější ... a uměřeně krásně
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
 František Vyrut (Stálý) - 16.2. > anae> Ahoj anae, odpovím dvěma směry - v textech dost ŠKRTÁM, přepisuji, a ...již jsme, má nádherná Souputnice, zde prožili spoustu krásných chvil, okamžiků ...tak děkuji. Franta.
<reagovat 
Zeanddrich E. (Stálý) - 23.2. >

„Navěky" ..zde dole ve městě :) je na ma mne ..moc dlouho,..., ale jinak je to zajímavé, poetické.. .
Doporučil 
<reagovat 
 František Vyrut (Stálý) - 24.2. > Zeanddrich E.> Navěky je relativní, chtěl jsem ji v kontextu částečně zdůraznit. Měj se hezky. Franta.
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je jedna + čtyři ? 

  
  Napsat autorovi (Stálý)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter