Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Pátek 24.5.
Jana
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Próza
 > Próza
 > Povídky
 > Fejetony
 > Úvahy
 > Pohádky
 > Životní příběhy
 > Cestopisy, reportáže
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Z chodníku na chodník
Autor: František Vyrut (Stálý) - publikováno 22.5.2023 (10:13:45)
Zleva připlouvají dějiny. Chutnám je z kornoutu zmrzliny od náhodného prodavače. Ze směsi ulizuji kapky sladkého, některé hořknou, karamelizují, kousky vyplivuji na zem, sklízím pohledy odporu, nadávky..., svitne slunko, osvítí defilé vynálezů, uměleckých děl, osobností, a hlavně myšlenek dobra, jež kolují v krvi všech. Zároveň jsem oděn černou barvou, vláčen staletími, pozoruji z dálky podrazáky, všichni akceptují svůj návrh na vytvoření Rady dějin, zbylý hlouček protestuje...Zalétnu do dětství. Kapky roků mění skupenství, cítím chlad, někdy jsem rozpálen láskou, stavy přecházejí do krajin ledu, z nich se dostávám vírou v lepší časy. Přepínáním věku skáču do dospělosti a dalších fází, vše splývá do jednoho proudu života. Odbíhám k výloze, spatřím postavu, jak si mě prohlíží. Po chvíli zamává a v dohledu vteřiny odchází. Odhodlám se k hovoru. Zjišťuji, že otevírá ústa, podle pohybu rtů rozeznávám jednotlivá slova, ale neslyším je. Nacházejí se v oparu, jenž se mění v geometricky přesné obrazce. Děláš si, co chceš! Můžu, vždyť jsem Smrt. Cítím, že okolo cosi roste. Zjevuje se skála, do níž vrůstám, stávám se součástí, mé Já vyděšeně zírá, Smrt nabízí přehlídku pohledů. Souhlasím a v množství zahlédnu kaménky nejistoty a očekávání. Líbí se ti můj dárek? Nečeká na odpověď a odchází.


Poznámky k tomuto příspěvku
Zeanddrich E. (Stálý) - 4.6.2023 >

Opět zajímavé obrazy.. .

(Ad to množství obrazů; myslíš to tak, že v nebezpečí smrti proběhne pří celý přehled života...?).


Body: 4
<reagovat 
 František Vyrut (Stálý) - 4.6.2023 > Zeanddrich E.> Dá se to tak interpretovat, tady jsem myslel na možnosti "pohledů" Smrti, jakousi nabídku. Děkuji a zdravím. Franta.
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je tři + šest ? 

  
  Napsat autorovi (Stálý)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter