Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Pondělí 18.3.
Eduard
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Poezie
 > Poezie
 > Klasické verše
 > Básnické slovo
 > Všehochuť
 > Teorie poezie
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

 
Zástup slepců
Autor: Martin (Stálý,Redaktor) - publikováno 30.1.2001 (08:47:46), v časopise 31.1.2001
Zástup slepců

Jsme zástup slepců
my - děti Internetu,
od různých konců
pohlížíme na planetu
bez očí, bez čichu, tiše.

Slétají se lidské duše
a prostor, vzdálenost i hlas
i chuť i zrak i hmat pryč z nás
jak zima se vytratily,
jak cukr se rozpustily,
abychom se přiblížili
ke druhému snáz.Poznámky k tomuto příspěvku
Thomas Hudson (Občasný) - 31.1.2001 > Martine složil jsi to opravdu rychle - vidím že se ti to vešlo do dvou slok:) - líbí se to
Body: 5
<reagovat 
kaulik (Občasný) - 31.1.2001 > hmm ... toseti povedlo ... fakt se ti to povedlo
Body: 5
<reagovat 
Čtenář - 31.1.2001 > Autor se zřejmě pokusil o reflexi na problém dnešní doby - internetovou mládež. Nicméně, tato reflexe není dle mého názoru až tak zdařilá, jak hodnotili čtenáři přede mnou.

Snahu o naléhavost poněkud rozbíjí mnohá klišé, chybí originalita rýmů, o vnitřní linii básni nemluvě. Není zcela jisté, zda by báseň snad měla být vtipná či vážně míněná. Ani v jednom případě však autor záměru nedosáhl.

W.
<reagovat 
Čtenář - 31.1.2001 > :)) Myslím, že autor svého záměru dosáhl. Olina
Body: 5
<reagovat 
kaulik (Občasný) - 31.1.2001 > proboha čtenář W. tyseš kritik ? profesionální kritik? tosem vždycky chtěl potkat kritika ... nechtěl bys zkritzovat mý básně? ... tobych si fakt pak připadal jako profesionál ... tobys proměmoh udělat, ne?
<reagovat 
kaulik (Občasný) - 31.1.2001 > ale stejně ti musím říct nehledě na tvou profesionální kritiku že měseta básnička líbí, protože jinak bych se asi nevracrel siji přečíst podruhý, ne?
<reagovat 
Čtenář - 31.1.2001 > Kaulik: řekněme, že se tím zabývám. Co se týče Tvých veršů, nezlob se, ale nemůžu nic slíbit. Časově nestíhám.
W.
<reagovat 
Martin (Stálý,Redaktor) - 31.1.2001 > Ale čtenáři, jen krátká otázka, jak můžeš vědět o mém záměru, kterého jsem chtěl básní dosáhnout ? Nezlob se, ale není to, co jsi řekl, tak trochu nesmysl či pokus o vševědectví ?:) Představ si, že si přečtu některou z básní třeba od Seiferta ze sbírky "Mamince" a budu nad ní dumat, zda je vážně či nevážně míněna. Chudák Seifert už nežije, nicméně dost pochybuji o tom, že on to věděl (tímto jsem si samozřejmě dovolil až příliš vůči zmíněnému umělci, kterého si nesmírně cením a jemuž nesahám ani po kotníky).
Báseň vznikla na základě osobních prožitků s přáteli a známými na Internetu, se kterými si člověk rád povídá a které ale nikdy neviděl. Za další Tvé názory děkuji, něco na nich pravdy je...
<reagovat 
Čtenář - 31.1.2001 > Cely je to tady spatny!
<reagovat 
Cobain (Občasný) - 1.2.2001 > Basen se mi libi...nebot je v ni dost pravdy...neco od Mr. W. ma taky do sebe ale s ctenarem predemnou tvrde nesouhlasim...pekne Martine
<reagovat 
Cid (Občasný) - 1.2.2001 > Někdo tady říká, že se básník touží státi trpaslíkem? Opravdu jsi dělat na rychlo Martine.
<reagovat 
Martin (Stálý,Redaktor) - 1.2.2001 > Ne, v pohodě, omlouvám se, měl jsem to nechat ještě chvíli v šupleti...:)
<reagovat 
čtenář Marek Prokop - 1.2.2001 > Lidi, zdá se mi že jste nějaký moc háklivý na to když se někomu něco nelíbí nebo to zkritizuje. Taky se mi takový kritiky nelíbí, to je logický, ale snažim se z toho něco odvodit.
<reagovat 
palish (Občasný) - 1.2.2001 > prvni sloka je skvela
Body: 5
<reagovat 
Radovan (Občasný) - 1.2.2001 > Ne vždy je nutné dodržet rým - a když už, tak by to mohl být více zvučné, ale pozor na problémy s netem:-)
Body: 5
<reagovat 
Paula (Občasný) - 7.2.2001 > ..alespon jsi nahodil tema k diskusi, ne??? Dobry Martine...me se to libi...:-)))))))) Jelikoy to pisu uz jako X-ta, vse u bzlo vytknuto i pochvaleno..nemam co dodat:-))))
<reagovat 
čtenář CHUCK - 15.3.2001 > NO KONECNE SE TAKY VOZVAL NEKDO NORMALNI!KDO VI ASPON TROCHU KTERA BIJE!DVOJITY W MAS U ME PANAKA! A TO ZE NESAHAS SEIFERTOVI ANI PO KOTNIKY SI REK SAM A NAPROSTO SPRAVNE. JO A Z KAZDY SPRAVNY BASNE JE CITELNY CO BYLO JEJIM ZAMEREM A NEMUSIS SE NA TO CHODIT PTAT ZESNULEHO POETY!BOHUZEL Z TVYCH BASNI TEN ZAMER PROSTE PATRNY NENI.TO JE VSE
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je dvě + čtyři ? 

  
  Napsat autorovi (Stálý,Redaktor)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter