Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Čtvrtek 20.6.
Květa
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Výtvarno, kresby
 > Výtvarno, kresby
 > Kresby, skici
 > Malby
 > Koláže
 > Klasická grafika
 > Ilustrace
 > Blbůstky-pokusy
 > Experimenty
 > Prostorové objekty
 > Teorie, historie
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

 
triptych GARAGE - obr.1 Bicí z kolekce triptych
Autor: marianna (Občasný) - publikováno 20.4.2001 (00:31:35), v časopise 4.5.2001
další v kolekci>
V triptychu využívám prvků koláže. Tato technika je podvědomě spjata s J. Kolářem. Jeho koláže jsou přesně promyšlené, precizně udělané. Je to hra s prvky a s významy, které Kolář posouval až do protikladných rovin. Mně nešlo o význam nebo o zobrazení na fotce. Upoutaly mě černé a bílé plochy, tvar linii, velikost zrna – vzniklého zvětšováním na kopírce. Je to spontánní hra s materiálem, žádná hlubokomyslná složitost. Fotky jsem nafotila na koncertě GARAGE. Velikosti obr.- kolem 180cm. Bohužel následné vyfocení už hotových kompozic nedopadlo dobře, ztratily se důležité detaily – zrno, které působí graficky velmi zajímavě, o odrazu blesku nemluvě.
Bicí - vyjádření rytmu, pocit krátkých a důrazných úderů. Vybrala jsem horizont. linie z bicích – rytmicky se střídají v pravé části obr., barva zvýrazňuje tuto spršku úderů. Postava bubeníka je jen v náznaku - šlo o rytmus.
V triptychu využívám prvků koláže. Tato technika je podvědomě spjata s J. Kolářem. Jeho koláže jsou přesně promyšlené, precizně udělané. Je to hra s prvky a s významy, které Kolář posouval až do protikladných rovin. Mně nešlo o význam nebo o zobrazení na fotce. Upoutaly mě černé a bílé plochy, tvar linii, velikost zrna – vzniklého zvětšováním na kopírce. Je to spontánní hra s materiálem, žádná hlubokomyslná složitost. Fotky jsem nafotila na koncertě GARAGE. Velikosti obr.- kolem 180cm. Bohužel následné vyfocení už hotových kompozic nedopadlo dobře, ztratily se důležité detaily – zrno, které působí graficky velmi zajímavě, o odrazu blesku nemluvě. Bicí - vyjádření rytmu, pocit krátkých a důrazných úderů. Vybrala jsem horizont. linie z bicích – rytmicky se střídají v pravé části obr., barva zvýrazňuje tuto spršku úderů. Postava bubeníka je jen v náznaku - šlo o rytmus.


Poznámky k tomuto příspěvku
wopi (Občasný) - 20.4.2001 > Fajn. Úplně to slyšim.
Body: 5
<reagovat 
adammo (Občasný) - 24.4.2001 > perfektni,ale spise nez ke kolarovi to ma daleko bliz k armanovi,cesarovi nebo hlavne k danielu spoerrimu,fakt super.

p.s.docela se mi libi i ten treti,ale ten se zpevakem tonym mi prijde nejslabsi,nicmene obdiv k vykonu,bezva
Body: 5
<reagovat 
marjanka (Občasný) - 6.5.2001 > Je to opravdu podařené... Nafocení koláže ale nedopadlo moc pěkně. Sama to dobře znám, teď se snažím nafotit jednu svou velkou koláž a s výsledkem stále nejsem spokojená (ty hnusné odlesky!!!), takže na totemu se zatím neobjeví. Jinak se snažím koláže (pokud to jde) skenovat na několik dílů a následně ve photoshopu dávat dohromady. Chápu, že u takto velké koláže už to není dost dobře možné. Kolářovy koláže mi to také příliš nepřipomíná, ale myslím, že marianna k nim svůj výtvor nepřirovnávala, ale spíš jen napsala, že "tato technika je spjata s Kolářem", s čímž naprosto souhlasím.
Uvítala bych trošku větší obrázek, ale to je jediná výhrada k tomuto výtvoru:)
Body: 5
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je osm + tři ? 

  
  Napsat autorovi (Občasný)   Zařazeno v Galerii  
 
(1) 2 3
 

 


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter