Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Neděle 20.1.
Ilona
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Co se má zobrazovat 

Příspěvky
Kolekce
Autoři
Poznámky
Vyhledat příspěvek
 Seznam všech rubrik
Seznam rubrik
Próza
Poezie
Zpovědi, pocity
Miniatury,blbůstky
Recenze, názory
Překlady
Fotografie
Výtvarno, kresby
Grafika
Comics
Multimédia
Mluvené slovo
Hudba
Film
Divadlo
Co? Kdy? Kde?
Mystika, filosofie
Citáty
Vtipy
Cizojazyčný koutek
Odpadkový koš
Soutěže na Totemu
  

  
 Zajímavé odkazy
 Redakce Totemu
 Seznam Anket 
 Společná tvorba
 

 Tvé další možnosti

 Publikovat nový příspěvek
 Publikovat foto, obrázek
 Publikovat formulářem
 NápovidaNápověda

 Pomůžeme, poradíme

Potřebujete-li radu, napište nám zprávu na redakce.totemu@volny.cz.
   

 
 
Vyhledat poznámky podle:
1.Přezdívky: 2.Obsahující slovo:

 
Nejnovější poznámky u příspěvků: 1.strana
 
Typ zobrazení: nejnovější poznámky vlastní poznámky poznámky u vlastních příspěvků
U příspěvku:PAMĚŤ MÍST
analfagot (Pravidelný) - 20.1. > Nadšený čtenář 2> Oni by mi chtěli přikazovat i kdy jim odepíšu...

Tak, drahý příteli, mohu-li tě tak nazvat, já ti moc děkuju, a pro ostatní uvádím, že bych ti poděkoval i za kritiku, protože u tebe je jasné, že by byla věcná, že by byla slušná. Já už jsem se tě chtěl zeptat, píšeš?
Když jsem se tě včera snažil najít, nějak mi to nešlo...
U příspěvku:PAMĚŤ MÍST
analfagot (Pravidelný) - 20.1. > Nadšený čtenář 2> Oni by mi chtěli přikazovat i kdy jim odepíšu...

Tak, drahý příteli, mohu-li tě tak nazvat, já ti moc děkuju, a pro ostatní uvádím, že bych ti poděkoval i za kritiku, protože u tebe je jasné, že by byla věcná, že by byla slušná. Já už jsem se tě chtěl zeptat, píšeš?
Když jsem se tě včera snažil najít, nějak mi to nešlo...
U příspěvku:LET + citát
j.f.julian (Stálý) - 20.1. > čtenář> ale na to už jsem odpovídal 100x. Prostě nemám čas a žádného vážného soupeře. Nemusím nic vymýšlet, je to furt stejné! Fantazii mám na poezii, na vás stačí pár slov, vás bych zvládl už v první třídě!
Přečti so komenty-mé- pod Kritikou II, dozvíš se, co máš udělat, abych si alespoň někoho z vás, hnidopichů mohl vážit.
Ještě nikdo se nikdy neodvážil. NIKDO mi nedal šanci, abych ukázal jak jsem velkorysý...
U příspěvku:O KRITICE II.
j.f.julian (Stálý) - 20.1. > čtenář> Opět čteš blbě, já nemám čas to každýmu z 1000 mých čtenářů vysvětlovat zvlášť. Prostě hledej, už jsem na všechno vícekrát odpověděl.
O poezii toho moc nevíš, jinak bys neřekl blábol, autora by měl verš přesahovat.
Autora určitě ne, pak max poslední inku, ale tebe přesahují mé básně dozajista!
O mé kritice jsem už také vše prozradil, že jsem jemný, dokud na mě někdo, jako ty, nezačne s hulvátstvím, pak ho smáznu jak psí lejno!
Za další, nejsi přihlášený, takže toto je poslední na co ti odpovím, rád zhodnotím tvé přesahující verše, až se tedy na nějaké vzmůžeš!
A v posledním tvém dotazu sis odpověděl sám-nic ti do toho není, nic nepíšeš!
PS-
což už jsem zde také uvedl vícerokrát.
Každý to vidí dle toho jaký je člověk! Kdo má Malou duši, jako ty, hledá jen chyby a nikdy neocení cizí dílo, kdo má Velkou duši, tak skromně a pokorně píše, neblábolí jako Piráti, učí se!
To ti nejde!
Takže už nepiš, mé podmínky další komunikace znáš.
Můžeš se přidat k dalším trotlům a dokázat mi, jak bych měl psát!

Ne kecama, ale vlastní tvorbou. Určitě mi dej avízo, dáme zadání a každej z nás napíšeme novou báseň. Kůli tomu tu jsem, kdybys aspoň četl, co jsem napsal, tak bys věděl, že chci kritiku konkrétní, věcnou a slušnou, tedy ne kecy - píšeš blbě apod.
To je trapnost a k ničemu mi není.
Tím se jen v mých očích shazuješ, s takovýma bludama to zkoušej na Inku, já už jsem hodně za tím. Mimochodem, to že o mně někdo tvrdí, že píšu excelentně, to je sice hezké a nic s tím nenadělám, ceny nevrátím, ani tu Nobelovu, a kůli tobě, abych ti udělal radost špatně psát nebudu.

Závist ti čouhá z kapes a bída ducha z bot.
Je to smutné, ale ničeho lepšího se ode mě nedočkáš! Dostal jsi šanci obhájit svá slova, jestli ji nevyužiješ jsi za trapáka. papa
U příspěvku:LET + citát
Čtenář - 20.1. > čtenář> chápu, že ze začátku to chtělo bič, ale výsledek je naprosto omračující - teď už reagujou i bez něj, a současně i bez vlastního úsudku (tím nemyslím alternicky, tam je to samozřejmý, žejo...)
U příspěvku:PAMĚŤ MÍST
Čtenář - 20.1. > analfagot> nemáš čas, a mezitím vložíš další?? nebo se před reakcí potřebuješ poradit...
U příspěvku:O KRITICE II.
Čtenář - 20.1. > čtenář> S těma kecama si padej zpátky na FB ! Přestaň hanobit Mistra !!
U příspěvku:O KRITICE II.
Čtenář - 20.1. > čtenář> *překlep v první větě - jsme=jsem. Pardon.
U příspěvku:O KRITICE II.
Čtenář - 20.1. > j.f.julian> Díky za odpověď, ale stejně jsme se mnoho nedozvěděl. Nechci se zajímat o to, co si autoři píšou ve vzkazech, zajímal mě konkrétně soulad nebo nesoulad názoru, že Duše autorů jsou citlivé, spolu s tím, jak necitlivé mohou být tvoje kritiky jiným autorům. Ty se obhajuješ tím, že autorka si začala, pokud ti dobře rozumím. Myšlenkou, že je třeba být ke všem citlivý za všech okolností, se neřídíš. Praktikuješ tedy oblíbenou českou dvojtvářnost, nebo dětskou hru na pískovišti - ve stylu: "Ty Inko jedna, zničila jsi mi bábovičku! Co na tom, že ses jenom špatně koukla a omylem do ní vrazila, nebo jsi ji pohladila a nevěděla, co způsobíš. Já teď všechny tvoje bábovičky rozmetám a budeš mít tolik písku i v očích, žes to ještě neviděla.". - je tvoje taktika. No, mně do toho vlastně nic není. Škoda jen, že aspoň nepíšeš lepší texty - které by tě přesahovaly. Jak je možné chtít psát poezii, pokud tě ovládá pocit, že jsi výjimečný a že kolem tebe primitivové? A existovat s nějakými utkvělými vykonstruovanými představami o ženách? Být úplně zablokovaný vůči komunikaci? Ale pořád zbývá možnost, že to celé jen hraješ, jak tu kdosi podotkl, možná paroduješ určité životní postoje, třeba nesnášenlivé, manipulativní a rychle odsuzující... Ale možná jen chci být optimistický.
U příspěvku:PAMĚŤ MÍST
Čtenář - 20.1. > čtenář> (19:33)ještě k dokončení - nepoučuj mě, jak si mám text vyložit, to je jen a pouze moje věc..., na druhou stranu, Nadšený, když už mluvíš o významech, tvarech, kterej jazyk nabízí:

pokus se líp skládat věty, "slovně" artikulovat, používat interpunkci, ať nelovím, ať u mě nemusí převládat pocit, že diskutuju s nalitým trotlem nebo dementem, kterej na chvíli procitl -

bez urážky, samosebou...
U příspěvku: STRIP
Čtenář - 20.1. > tak je tu video, no, a k čemu tu, i ve svý (ne)kvalitě, vlastně poslouží???
(když teda vynechám zášť vůči určitý skupině, a lezení do zadku svýmu šéfovi)

tříbení nenávisti (viz anotace) bez jakýhokoliv přínosu
U příspěvku:LET + citát
Čtenář - 20.1. > j.f.julian> jo! máš pravdu, na GRATULUJI (GRATULUJEME)sem zapomněl - díky za příspěvek, zapisuju...jinak co se vykecávání: vono to s touhle slovní zásobou ani moc nejde, viď - tvý reakce, potažmo komentáře, se jak vejce vejci, to se to pak píše,
když jeden nemusí ňák zvlášť přemejšlet...

stačí si okopírovat, a vkládat pak jakejsi univerzální komentář, kde měníš v podstatě jenom první větu -
máš to tu vymakaný, uznávám, ochočit si tolik lidí...
U příspěvku:PAMĚŤ MÍST
Čtenář - 20.1. > čtenář> „ok, a když to autor přepíše na "v rukách, jež lomím" (případně ještě "v ruce, již lomím", to zní fakt kůl) tak je to v pořádku?”
to jistě ne - zatím o jednotlivostech textu, proto prvně zmínka o přepracování statě, co mi uši nejvíc
U příspěvku:LET + citát
j.f.julian (Stálý) - 20.1. > Nadšený čtenář 2> ten největší fór je, že se mi smějou, že neumím vložit fotku, jelikož jsem nepraktický, ale už jaksi opomínaj, že oni se ani nezvládnou přihlásit, o tom, že by jaksi neměli co publikovat, kromě ubohosti a malé fantazie urážek. Ale nedojde jim to! Co se z takového jednání dá vyčíst? No, že to jsou nohsledové Pirátů, těm také nic nedojde, dokud ae jim nenastěhují do baráku nepřizpůsobilí, ale POZOR-o těch aspoň všechno víme, horší jsou vždycky ti leváci a bonzáci z vlastních řad. Jakoby chytráci nevěděli jak v Čechách končí udavači...
U příspěvku:LET + citát
j.f.julian (Stálý) - 20.1. > Nadšený čtenář 2> to je na ně moc slov a myšlenek, moc monstrancí a filozofie, možná že i #estibloký chrám je jim blíže.
U příspěvku:LET + citát
j.f.julian (Stálý) - 20.1. > čtenář> hi hi, já po ha ha jsem věděl, že to nebude k básni! GRATULUJI, ať to máš v kompletu a nemusíš už votravovat, na tohle nemám čas, kdybych se chtěl vykecávat, tak bych šel na FB a plkal ze 17ti letou brunetou, s trojkama a ne s nešťastníkem, co neví kam, jak a čím, jestli mi chceš rozumět. RESPEKT tomu v hip hopu říkáte.
U příspěvku:PAMĚŤ MÍST
Čtenář - 20.1. > ok, a když to autor přepíše na "v rukách, jež lomím" (případně ještě "v ruce, již lomím", to zní fakt kůl) tak je to v pořádku? mně připadá že tenhle text se tím stejně nezachrání, připadá mi jako příval sentimentu, rýmy jsou všelijaký, možná kdyby to bylo někdy v devatenáctým století... autore, nemyslím to zle, ale poezie už je někde jinde a nepřipadá mi dobrý se držet v takovém stylu, který už na dnešního čtenáře nefunguje. i toho gellnera, kterým se tu kdesi oháníš, už čteme jinak, než lidé před námi. ok, rozumím, že máš tenhle projev rád, ale pak je zapotřebí přiznat si, že je to ulpívání v něčem odešlém a že to s sebou nese i možnou kritiku... třeba ode mě. nedokážu obdivovat takovou přepálenou nostalgii ani záměrné topení se v sentimentu a silná slova, ze kterých je to vlastně složené. ne že by se nemohlo použít slovo láska nebo žal, nebo psát báseň jako svého druhu modlitbu, ale fakt to není tak snadný. i na modlitbu se mi to zdá spíš nějaké uřvané, ve smyslu ukřičené. lomení rukou, to už je ve výsledku spíš drobnost, ale třeba:
"Snad po stu letech v korunách mocných
utkané sítě pavoučích hnízd,
zůstanou prázdné,
žal se jich zmocní;
jenom zmar lásky ve vráskách číst…"
...dneska je takový jazyk spíš úsměvný, to nemyslím nijak zle.
a když už jsme u těch "drobností", tak třeba "Blesky a hromy vzpomínky zlomí" se dá číst taky dvěma způsoby, což je taky spíš úsměvné...
ve dví je život,
chtěl jsem jej hníst…
...mě automaticky hodilo k "hnít" - hníst je sice zásadní slovo, aby spolupracovalo s míst, ale zase, nemůžu se těch asociací zbavit :)

no nic, už toho nechávám a táhnu.
U příspěvku:PAMĚŤ MÍST
Čtenář - 20.1. > čtenář> (17:33) jinak ze školy (tý poslední) sem čtyřicet let, což pořád není důvod, abych si českýho jazyka přestal vážit
U příspěvku:PAMĚŤ MÍST
Čtenář - 20.1. > Nadšený čtenář 2> (17:23)"V rukách již lomím se může kromě toho že básník lomí ruce i odkazovat k Již jako Už..."

to jistě ano, ale pokud by tudy autor smýšlel, neoddělil by přece čárkou - navíc sám přiblížil hned prvním komentem (je třeba i číst, ne jen povykovat kolem)
U příspěvku:PAMĚŤ MÍST
Čtenář - 20.1. > j.f.julian> "lomit rukama" je obecně řečeno ve svým významu, pokud však chtěl autor říci "lomit ruce", nemůže být (viz odkaz), jinak než "jež"
U příspěvku:PAMĚŤ MÍST
Čtenář - 20.1. > j.f.julian> juliane, když už tedy "které", tak jedině "jež" -
ruce, které (jež) lomím
https://www.krcmic.cz/sklonovani-zajmeno-jez-jenz/
U příspěvku:PAMĚŤ MÍST
Nadšený čtenář 2 (Nový) - 20.1. > čtenář> Ahoj čtenáři ty už jsi asi venku ze školy a tak máš mnohé pravidlice zažité a připadají ti normální ale nám ve škole říkají že byli a jsou básníci kteří všelijak narušují běžná slovní soplení a třeba když řeknou Lomím ruce tak tím myslí že lomí ruce a ne rukama a nebo odkazují k lomu světla nebo znejasňují význam třeba nějaká básnířka napsala Vcházím v dům což znamenalo nejen že vchází do domu ale že se stává domem a odkazovala k mateřství a k nějaké svojí filésofii někdo tomu říká básnické zuření. A tak přemýšlím že V rukách již lomím se může kromě toho že básník lomí ruce i odkazovat k Již jako Už což při jiné vazbě nejde a tím se taky může čtenář trochu zmást a malé zmatení je dobré protože se zastavíme a přemýšlíme kam nás to vede zatímco velké zmatení je nedobré protože vede do tolika míst až to není nikam. Analfagot mohl třeba napsat i V rukách co lomím ale asi uznáš že to zní mnohem hůř to Co je skoro jako pěst i zvukově a i jinak by to lámalo vznešenost básně. K tomu co píšeš jen dodám že pokud bys to měl promyšlené a odůvodněné a mělo by to smysl v básni tak můžeš použít cokoli i když syrka nebo sýra se mi zdá moc prvoplínové hlavní je abys k narušení pravidlí měl promyšný důvod ty sám a nebylo to jen rušení pro rušení. Mně z analfagotovy básně připadá že to promyšlené má ale samozřejmě mohu se plést to je v pořádku jinak mě mrzí jestli se ti nelíbí sopjení pirátský čtenář to nemá s naváženými Piráty nic společného jen jsem si představil čtenáře který svačí na pravidlích čímž je hrozně upatle že vypadají hůř než ta naše ve škole a proto jsem to nazval jako pirátské a taky je to velmi fotogenetický obrázek a další čtenář může kromě dumání nad pravidlem i hádat co předchozí pravidlník svačil a to může být napínavá hra. Ahoj!
U příspěvku:PAMĚŤ MÍST
j.f.julian (Stálý) - 20.1. > Pánové,ruce, které lomím - již je ok,
NE ruce kterými lomím, tedy jimiž,
tak tomu rozumím já.
U příspěvku:PAMĚŤ MÍST
Čtenář - 20.1. > (16:12) no, bude mi asi nutno si takto přidávat čas vložení, abych se vyznal v posloupnosti debaty
U příspěvku:PAMĚŤ MÍST
analfagot (Pravidelný) - 20.1. > čtenář> já to ještě pořádně nečetl, určitě se na to večer juknu a opravím či odpovím, dík
U příspěvku:ajmalujem3
alice (Stálý) - 20.1. > Měl bys investovat do lepšího plátna. Tady to máš namalované na nějaké pokrčené lepence, kde ti dokonce prosvítají nějaká písmena.To dost snižuje dojem z jinak pěkné malby.
U příspěvku:PAMĚŤ MÍST
Čtenář - 20.1. > čtenář> to už snad, Nadšený, můžu používat ypsilon kde se mi zachce (syrka, sýra...) a tvrdit, že je to past na pirátský čtenáře -


nevím co si teda žil nebo žiješ, ale tohle může napsat leda naprostej idiot
U příspěvku:PAMĚŤ MÍST
Čtenář - 20.1. > proč je nějakej komentář, kterej byl vloženej drahnou chvíli po mým přede mnou??
vložil sem, analfagote, bez jakýkoliv záště, ale zdá se, že tady ten nahoře už je tak ovlivněnej blbejma kecama kolem, že ti bude (jak jinak, než přes piráty)tvrdit, že nespisovnej obrat je nová slovní vazba - sám víš, že to nebylo to pravý ořechový, a doufám, žes vzal jako normální koment, protože pak už fakt nevím, k čemu (kromě pochval) reakce čtenářů sloužej...
U příspěvku:PAMĚŤ MÍST
analfagot (Pravidelný) - 20.1. > já se k tomu vrátím večer, teď mám akci...
U příspěvku:PAMĚŤ MÍST
Nadšený čtenář 2 (Nový) - 20.1. > čtenář> Vy pirátští čtenáři kteří svačíte na pravidlích češtiny a používáte knihy jakopodnosy byste chtěli aby v básni bylo V rukách jimiž lomím a kdyby to tam bylo tak byste se ošklíbali nad něčím jiným třeba nad tím že jej hníst a paměti míst se rýmuje jenom poslední slabikou a ne dvěma posledníma jak nás učili ve škole. No a pak byste si našli zase něco jiného třeba to že se vám nelíbí slova jako bolest láska žal zmar nemocné větve a další protože pro vás nejsou dost moderní. To jste celí vy vy pirátští čtenáři pro které je pravidelnos a modernosnost verševše ale přitom kdyby tu bylo V rukách jimiž lomím narušila by se krásná plynulost básně a navíc vy piráti máte často v oblibě všelijaká novátutorská sopjení teď jsem četl v jedné moderní básni verš Chci vplynout do tvého hustosklení no a takové věci vám nevadí naopak je vyhledáváte a potom vyčítáte klasické básni že někde narušuje pravidla místo toho abyste žasli že někdo dokáže spojit klasečnost i s novou slovní vazbou a dovolí si napsat V rukách již lomím? Já myslím že ten verš je i trochu past na pirátské čtenáře že báseň ti schválně nejde na ruku jak by sis přál skutečný básník nepíše tak jak mu diktují pirátští čtenáři ale má svou vlastní cestu zdá se mi že tato báseň je skutečně vypilovaná do posledního detailu.
U příspěvku:PAMĚŤ MÍST
Nadšený čtenář 2 (Nový) - 20.1. > Myslím že je to krásná báseň bohatá jako život sám kde je krása i bolest a všechno vypichuji z toho verš V útrobách stromů tepny se pnou ne že by ty ostatní nebyly krásné ale tohle mě velice zasáhlo navíc myslím že je to verš kterému by mohli porozumět i pirátští čtenáři kteří se rádi pošklebují nad citlivostí a nechtějí číst o dětství tak tady mají možnost dívat se na báseň i jako na přírodní obrázky které jsou zvukomalebné dají se proslechnout procítit což mám rád a nemám rád když mě chce báseň zamotat nevařenou nudlí jak mají v oblibě některé modernistky a modernisti.
 
1.strana poznámek
 další >>>  
     
    Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
 
free web hit counter