Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Středa 27.5.
Valdemar
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 
 
Vaši novou akci, sraz, pozvání můžete vložit ZDE
V této části stránek bychom rádi zveřejňovali různé zajímavosti, které souvisejí (ale nemusí) s činností našeho kulturního sdružení LORETA , které vydává Totem. Jeho členové tvoří redakci a chcete-li nás poznat blíže nebo se zapojit do našich aktivit, neváhejte a pojďte mezi nás.

Milí přátelé,v pondělí 16.3.2020 od 19 hodin Vás srdečně zveme na pravidelné autorské čtení povídek z Totem.cz, Pismak.cz, Literra.cz a dalších autorů v podkroví pražské Jindřišské věže.

Jako obvykle bude otevřeno čtením všem z vás, kteří rádi píšete povídky (vlastní texty s sebou!), provázet večerem a uvádět bude Petula Heinriche.

Vlastní hudbou i texty pořad tentokrát příjemně proloží Franta K. Barták! (https://bandzone.cz/frantakbartak).

Ve druhé polovině večera proběhne poutavá cestovatelská beseda a promítání fotografiíí s cestovatelkami - Kateřinou Miltnerovou a Kateřinou Bláhovcovou o jejich putování po Íránu!

Věžné bude 60 Kč.


Moc se s Petulou omlouváme, ale jsme nuceni s ohledem na současné dění akci posunout o měsíc později, na pondělí 20.4 2019 od 19 hodin

Martin


Večery povídek z Totemu, Písmáka, Literry a dalších autorů spojené s cestováním probíhají v Jindřišské věži přes 11 let, fotografie z jednotlivých pořadů naleznete zde  Nový web – eseje, poezie - 20.5.2020  komentovat 
Ahoj, zvu vás na svůj nový web. Najdete zde několik esejí, kde shrnuji své názory co se týče spirituality, novo/pohanství, run, hathajógy a podobně, a také básně z připravované knihy. http://xpagan.sweb.cz

  Autorské čtení povídek v pražské Jindřišské věži, - 20.4.2020  komentovat 
Milí přátelé,

v pondělí 20.4.2020 od 19 hodin Vás srdečně zveme na pravidelné autorské čtení povídek z Totem.cz, Pismak.cz, Literra.cz a dalších autorů v podkroví pražské Jindřišské věže.

Jako obvykle bude otevřeno čtením všem z vás, kteří rádi píšete povídky (vlastní texty s sebou!), provázet večerem a uvádět bude Petula Heinriche.

Vlastní hudbou i texty pořad tentokrát příjemně proloží Franta K. Barták! (https://bandzone.cz/frantakbartak).

Ve druhé polovině večera proběhne poutavá cestovatelská beseda a promítání fotografiíí s cestovatelkami - Kateřinou Miltnerovou a Kateřinou Bláhovcovou o jejich putování po Íránu!

Věžné bude 60 Kč.

Těším se s Petulou naviděnou:-)

Martin

  Online kursy filmové a fotografické tvorby - 17.4.2020  komentovat 
Pravidelné online kursy fotografování a filmování pod vedením Mgr. Tomáše Kepky, absolventa a mnoholetého pedagoga FAMU. Naučíte se natáčet či vytvářet zajímavé fotografie. Do kursu je možné se přihlásit kdykoli. Sledujte naše FB stránky openscreencz.

  Jindřišská věž a Filipíny - 24.2.2020  komentovat 
Milí přátelé,

přijměte prosím pozvání na další naše společné pravidelné autorské čtení povídek z Totem.cz, Pismak.cz, Literra.cz a dalších autorů do podkroví pražské Jindřišské věže. Bude se konat v podkroví věže v pondělí 24.2.2020 od 19 hodin.

Jako obvykle bude otevřeno čtením všem z vás, kteří rádi píšete povídky.

Hrou na kytaru a vlastními texty jednotlivá čtení proloží Zbyněk Zeman ! (http://zbynek-zeman.cz/)

Ve druhé půlce večera mezi sebou přivítáme českou cestovatelku, Dominiku Krejčů, která se s námi podělí o své zážitky na Filipínách!

Věžné bude tradičně 60 Kč.

Pokud si najdete chvilku, těším se s Petulou ve věži naviděnou!:-)

Martin

  Jindřišská věž a Nepál - 20.1.2020  komentovat 
Milí přátelé,

v pondělí 20.1.2020 od 19 hodin Vás zveme poprvé tomto roce na naše pravidelné autorské čtení povídek v podkroví pražské Jindřišské věže.

Hudbou čtení proloží tentokrát hrou na saxofón Jan Grunt! (https://www.discogs.com/artist/4777521-Jan-Grunt)

V cestovatelské části se můžete těšit na přednášku o Nepálu. Tentokrát mezi nás přijde paní cestovatelka a spisovatelka Irina Silecká!


věžné bude 60 Kč

  Povídky a Etiopie - 9.12.2019  komentovat 
V pondělí 9. 12 .2019 od 19 hodin Vás zveme na pravidelné autorské čtení povídek z Totem.cz, Pismak.cz, Literra.cz a dalších autorů do Dobré trafiky na Újezdě (Újezd 37, Praha 1).

Jako obvykle bude otevřeno čtením všem z vás, kteří rádi píšete povídky.

Na cestovatelskou besedu a promítání ve druhé půlce večera se budete moci obzvláště těšit, neboť mezi nás přijde opět cestovatel Pavel Benda, který bude promítat a hovořit o svých návštěvách etiopské oblasti Kaffa, pramáti kávy. Dobrá trafika dokonce tuto etiopskou kávu nabízí, budete ji moci i ochutnat!

Těším se s Petulou naviděnou:-)

Martin


  Historická procházka Erbenovou ulicí - 6.12.2019  komentovat 
Historické vycházky za zajímavostmi ze života spisovatelů, po nichž nesou jména názvy ulic na Praze 5. Návštěvníky povede a výklad podá současný spisovatel prózy či poezie, dozví se mnohé zajímavosti ohledně historie místa, v němž se daná ulice nalézá. Součástí pořadu bude paleta zajímavostí ze životě spisovatele, po kterém se daná ulice jmenuje. Akce se koná za podpory Městské části Prahy 5, , děkujeme též za mediální podporu časopisům Totem.cz, Pismak.cz, Citarny.cz a velmi často i Country rádiu.

Tentokrát vás zveme na poslední z vycházek Erbenovou ulicí. Bude se konat v pátek 6.12. od 18:30 hodin – vycházka po stopách básníka a etnografa, K.J.Erbena. Sraz bude u domu č.e.1, tedy Erbenova 1.

Provází: Petula Heinriche

  Jindřišská věž, povídky a Keňa - 18.11.2019  komentovat 
Milí přátelé,

v pondělí 18.11.2019 od 19 hodin Vás zveme na další pravidelné autorské čtení povídek do podkroví pražské Jindřišské věže. Jako obvykle bude otevřeno čtením všem z vás, kteří rádi píšete povídky. Jako každoročně v listopadu se akce připojuje k celonárodnímu festivalu Den poezie (www.DENPOEZIE.cz)


Hudbou pořad tentokrát příjemně proloží Ondřej Bednář!
V cestovatelské části se můžete těšit na přednáškuo Keni.nTentorkát mezi nás přijde cestovatelka a spisovatelka Hana Hindráková.

V posledních letech dochází v Keni k alarmujícímu nárůstu počtu dětí ulice. Beseda se věnuje této problematice a ukazuje nelehký osud těchto dětí prostřednictvím příběhů Davida a Josepha, s nimiž se Hana Hindráková osobně zná a jejichž příběhy sepsala. (sledujte: www.hindrakova.cz a www.darkysmyslenkou.cz)


Věžné 60Kč.

více info: Petula, Martin ctenivevezi@gmail.com

  PLEXIS 35 LET!!!! - 31.10.2019   komentovat 
TZ - PLEXIS SLAVÍ 35 LET CHAOSEM!
Pražská punková legenda Plexis slaví tento rok pětatřicet let od svého založení, kdy se frontman Petr Hošek nechal inspirovat Sex Pistols s Buzzcocks a založil si kapelu. Současná sestava Plexis je podle slov Hoška „to nejlepší co Plexis potkalo“. Petr Hošek činnost kapely dokonce za pětatřicet let několikrát ukončil, ale naštěstí tenhle stav netrval dlouho. I díky tomu mohou fanoušci oslavit s Petrem Hoškem, Dušanem Léblem, Martinem Švecem a Edou Fröhlichem 31. října v pražském Lucerna Music Baru 35 let Plexis.
„Pozvali jsme kamarády z Telex 2019, protože s nimi mám velmi dobré vztahy a znám se s nimi dlouho. Jsou to jedni z průkopníků punku u nás. Za mladší a údernější generaci jsme pozvali Just Wӓr. Jako třetí jsme vzali PUM, kteří tam také budou křtít desku. Zvláštním hostem bude Johny Chaos, jenž tam s námi zahraje pár věcí.“ zve na unikátní sestavu koncertu Petr Hošek.
31.10.2019, Lucerna Music Bar, Praha – 35 let PLEXIS, Telex 2019, Just Wӓr, PUM, Johny Chaos
Na oslavy v pražském Lucerna Music Baru kapela naváže podzimním turné, sestava účinkujících se už ale opakovat nikdy nebude. „Kdo prošvihne Prahu, tak má smůlu!“ dodává Petr Hošek
Plexis už před měsícem vyrukovali s prvním dárkem pro své fanoušky – po 21 letech vydali na vinylu své nejúspěšnější album TO.
Na vinylu jsou kompletní skladby z desky, tedy hity Víra, Už toho mám dost, Sid Vicious nebo To, kromě jediné písně – Globalizace, ta se na vinyl už zkrátka nevešla.
Vinyl TO je vyroben v limitované edici a k dispozici jen těm nejvěrnějším fanouškům. Zajít si pro něj totiž můžete jen na koncert Plexis.
„Nečekejte ho v žádných e-shopech ani kamenných obchodech. Jde o limitovanou edici, jež je podepsaná celou současnou sestavou kapely. To je naše nejúspěšnější deska a chtěli jsme jí odměnit fanoušky, kteří chodí na naše koncerty,“ uvedl Petr Hošek, zpěvák a zakladatel skupiny.

  Jindřišská věž a Etiopie - 14.10.2019  komentovat 

Milí přátelé,

v pondělí 14.10.2019 od 19 hodin Vás zveme na další pravidelné autorské čtení povídek z Totem.cz, Pismak.cz, Literra.cz a daších autorů do podkroví pražské Jindřišské věže. Jako obvykle bude otevřeno čtením všem z vás, kteří rádi píšete povídky

Hudbou pořad tentokrát příjemně proloží JenMy! (https://bandzone.cz/jenmy)

K cestovatelské přednášce o Etiopii , na kterou se tentokrát můžete těšit, nám pan cestovatel Pavel Benda napsal:

"Etiopie patří k nejzajímavějším zemím Afriky. I příroda je zde unikátní, mnoho zvířecích druhů, které nežijí nikde jinde, ale dnes se zaměříme na kulturu. V severní Etiopii je plno památek, například starobylých skalních kostelů, některé oblasti vypadají jak z raného středověku.
V jižní Etiopii se však octneme přímo v pravěku. Budeme mluvit o oblasti domorodých kmenů, kde se toho od toho pravěku do nedávné doby zas tak moc nezměnilo. Nejvíc se toho změnilo až za poslední generaci."

Věžné bude 60Kč.

Těším se s Petulou naviděnou:-)


Martin

  Historická vycházka ulici Viktora Huga - 3.10.2019  komentovat 
Milí přátelé,
dovolte prosím pozvání na další historickou vycházku, tentokrát do ulice Viktora Huga na Praze 5. 
Sraz bude tento čtvrtek 3.10.2019 před domem Viktora Huga 15/1 v 18:30 hodin - touto a Drtinovou ulicí vás tentokrát provede spisovatelka Radana Šatánková.

Těšíme se naviděnou!

Radana, Petula a Martin :-)

PS: navazovat budou další vycházky v těchto dnech:Zoubkova ulice (7.11.2019)
– zaměříme se mimo jiné na Františka Jana Zoubka, spisovatele, pedagoga, překladatele Komenského, po kterém se tato ulice jmenuje

Erbenova ulice (6.12.2019 – mimořádně pátek)
– vycházka po stopách básníka a etnografa, K.J.Erbena

Více informací najdete na stránkách našeho spolku Ceskamore.cz, děkujeme za podporu MČ Praze 5, časopisům 

  Jindřišská věž a Peru - 23.9.2019  komentovat 
Přijměte prosím pozvání na další autorské čtení povídek a besedu s cestovatelem do podkroví pražské Jindřišské věže (Jindřišská ulice), která se bude konat v pondělí 23.září 2019 od 19 hodin.


Mezi povídkami nám tentokrát zahraje: Kolben&Trpák akustic underground!

ve druhé půlce večera se můžete těšit na poutavou besedu o Peru v podání cestovatele Jiřího Kučery!

Věžné bude tradičních 60kč.

Těšíme se naviděnou:-)

Petula a Martin

  Historické vycházky - 5.9.2019  komentovat 
Milí přátelé,

dovolte prosím pozvání na další historickou vycházku po ulicích Prahy 5, které nesou jména českých spisovatelů. Tentokrát se vypravíme do Kořenského ulice na Smíchově, sraz bude příští čtvrtek 5. září v 18:30h u č.p.1.

První vycházku budu provádět já, seznam dalších vycházek, které budou do prosince provázet Radana Šatánková a Petula Heinriche najdete na ceskamore.cz

Děkujeme laskavé podpoře MČ Praha 5 a dalším.

Se srdečným pozdravem se těším naviděnou,

Martin

  Aaen – autorské čtení - 25.7.2019  komentovat 
Autorské čtení, kytara, didgeridoo – Aaen Jan Kratochvíl
Čtvrtek 25. 7., 20.00–21.00
Bar Behind the Curtain, Štítného 30, Praha
Vstupné dobrovolné

  Povídky a Skandinávie - 17.6.2019  komentovat 
Milí přátelé,

v pondělí 17.6. 2019 od 19 hodin Vás zveme na další pravidelné autorské čtení povídek - tentorkát mimořádně do podzemí Dobré trafiky na Újezdě (Újezd 37, 110 00 Praha 1).

Jako obvykle bude otevřeno čtením všem z vás, kteří rádi píšete povídky.

Hudbou pořad tentokrát příjemně proloží kytaristka a básnířka, Dagmar Plamperová!

Ve druhé půlce večera proběhne poutavé promítání fotografií Roberta Vrzala ze Skandinávie!

  Literární soutěž Seifertův Žižkov - 1.6.2019  komentovat 
Celostátní literární soutěž pro žáky a studenty od 10 do 17 let.

Do soutěže se můžete zapojit od 1.11.2018 dle kapitoly Přijímání příspěvků popsané v Pravidlech.

Uzávěrka bude již brzy!

http://www.seifertuvzizkov.cz/

https://www.facebook.com/groups/418255521559652/permalink/2192871014098085/

  Setkání s autorkou, Bronislavou Volkovou - 16.4.2019  komentovat 
Galerie Cesty ke světlu
Zakouřilova 9, Metro Chodov
v úterý 16.4. v 19 hod.

O své cestě životem prostřednictvím koláží, básní i prózou a o léčivých energiích, které ji touto cestou doprovázely, bude vyprávět

Bronislava Volková

dlouholetá exulantka a emeritní profesorka Indiana University,

Bloomington, žijící v Praze.

  Autorský večer - 16.4.2019  komentovat 
Autorský večer Běly Janoštíkové na jarní téma: poezie týkající se Karlových Varů a poezie květin.

Vstup volný.

Bližší informace Městská knihovna Karlovy Vary.

Kdy: 16.4.2019 od 17 h
Kde: Městská knihovna Karlovy Vary, Vítězná 3/49
Karlovy Vary

  Koncert Panelákových fotrů - 5.4.2019  komentovat 
Ahojte lidé,
dovoluji si pozvat vás na koncert Panelákových fotrů v pátek 5.4.2019 od 20.00 v Prostoru Letňany (www.prostorletnany.cz).
Můžete tak s námi třeba oslavit apríla.
Jako tradičně se hraje v interesantním prostředí horolezecké stěny, za živého zájmu želv v akváriu, podávají se dobré nápoje i něco na zub a hraje se poloakusticky, bez mikrofonů.
Tak přijďte!
Jirka Kyncl
tzv. vedoucí Panelákových fotrů

  Pražská zvířecí záchranka - 5.4.2019  komentovat 
pátek 5/4/2019, 19.30 h, za barem P a M, klub otevřen od 19 h
Přednáška a diskuse
Prokop Pithart: Pražská zvířecí záchranka
Zvířata v našem v nejbližším okolí. Problémy, s nimiž se potýkají. Jak se přesně zachovat, když u Berounky narazím na zraněnou labuť. Kolik zraněných zvířat se podaří zachránit? Pomoc a zážitek.

Pražská zvířecí záchranka, kterou provozuje Český svaz ochránců přírody (ČSOP) od roku 2009, působí v Praze a Praze-západ, a může jí kontaktovat kdokoliv, kdo nalezne divoké zvíře v nouzi a chce mu pomoci. Podstatou této činnosti je nepřetržitý telefonický dispečink, který přijímá hlášení o podobných případech, radí nálezcům zvířat a případně pro zvíře vysílá zásahové vozidlo, které živočicha převeze do jedné ze spolupracujících záchranných stanic. PZZ od roku 2009 přijala přes 3000 zraněných zvířat. Víc než polovinu z nich se podařilo vyléčit a vrátit zpět do volné přírody.
Člen PZZ, záchranář a fotograf Prokop Pithart bude přednášet a debatovat o své práci.

KDE: Klub Ference Futuristy
Vrážská 324
Černošice

KDY: 19:30h

  Vychází sbírka Jana Zbořila (Šedé) poetických text - 2.4.2019  komentovat 
V nakladatelství Petr Štengl vychází sbírka poetických textů Pohovka Sigmunda Freuda s fotografiemi Jana Šmoka.
Křest sbírky proběhne 2.4.2019 od 19 hodin v Prostoru 39, Řehořova 39 v Praze na Žižkově.
Hudební doprovod a after RAAYA

  Březen, měsíc Country Radia - 30.3.2019  komentovat 
Březen, měsíc Country Radia

Měsíc jara, kdy se vše probouzí a připravuje k novému životu.Country Radio pro vás připravilo tradiční oslavný program!Od pondělí 4. do 10. byl týden písniček na přání. 9 hodin denně jsme hráli dle vašeho výběru!

.

V týdnu od 11. do 17. března je týden originálů a jejich českých verzí.

Nabízíme písničky v podání českých interpretů, spolu s jejich původními či nejslavnějšími verzemi.

Jako bonus servírujeme obzvlášť zajímavé nahrávky! Nechte se překvapit.Od 18. do 24. března budeme představovat ty nejslavnější interprety country, folku a trampské písně v týdnu Dvorany interpretů.A poslední týden v březnu vám nabídneme týden alb na pokračování.

Každý den si představíme ty nejzásadnější alba největších hvězd naší domácí country scény.

Březen - měsíc Country Radia … a jeho posluchačů.

  Autorské čtení povídek a cestovatelská beseda o Ka - 18.3.2019  komentovat 
KDE A KDY:
Pondělí 18. března 2019
19.00
Jindřišská věž, podkroví, Jindřišská ulice v Praze

Dovolujeme si Vás pozvat na pravidelné autorské čtení povídek a v listopadu i přednes poezie autorů publikujících na Totem.cz, Pismak.cz, Literra.cz a dalších v podkroví pražské Jindřišské věže.

Otevřeno čtení textů z řad veřejnosti!
Hudba: Zbyněk Zeman a Franta Krysař Barták.

Uvádí: Petula Heinriche.

Ve druhé půlce večera se můžete těšit na cestovatelskou besedu a promítání s cestovatelkou Irinou Sileckou a jejích cestách po Kambodži!

vstup 60Kč

  14.3.2019 Večer přiměřených depresí č.174 - 14.3.2019  komentovat 
Večer přiměřených depresí č.174
14.3.2019 (čt) od 19 h
Slovenský dom v Prahe
Soukenická 3, Praha 1

Irena Topinková
Petula C. Heinriche
Miroslav Kurz
Dušan Spáčil

Hudba: Natalia & Alexander Shouert

uvádí: Zora Šimůnková


  8.3.2019 Klub Ferenc Futurista a freejazzcore band - 8.3.2019  komentovat 
8. března 2019, 19.30 hodin

koncert: freejazzcore band Frisk (pbc)
Freejazzové impro, jazzcorová nakládačka, nose a – varování pro alergiky – stopové množství folklóru.

Vít Hoigr: drums

František R. Václavík: electric quitar, fretless electric guitar, muezzin
Zdeněk Závodný: saxophones, voice, snare

ferenc futurista / soukromý klub pro přátele a jejich přátele
Vrážská 324
Černošice

  Deset deka štěstí - 7.3.2019  komentovat 
Mezinárodní den žen
kavárna Duše v peří, U půjčovny 8, Praha 1

7. března 2019, 17.30 hodin

Moderátoři: Ondřej Hník a Lojza Marhoul
Hudební doprovod: Evička Liptáková a Claudio Allavena

  S.d.Ch., Kniha Tutáč (Zápisky věčně budoucího mini - 22.2.2019  komentovat 
pátek 22/2/2019, za barem P&M, program od 20 h
S.d.Ch., Kniha Tutáč (Zápisky věčně budoucího ministra kultury)

Spisovatel, dramatik a frontman kapely Ruce naší Dory
čte zřejmě nejradikálnější českou prózu roku 2018.


Ferenc Futurista, Vrážská 324, Černošice

  Autorské čtení povídek a cestovatelská beseda o Me - 18.2.2019  komentovat 
Milí přátelé,

v pondělí 18.2.2019 od 19 hodin Vás zveme na další pravidelné autorské čtení povídek do podkroví pražské Jindřišské věže. Jako obvykle bude otevřeno čtením všem z vás, kteří rádi píšete povídky.

Hudbou pořad tentokrát příjemně proloží Adriena Rollerová !
(https://www.facebook.com/adriena.rollerova)

Ve druhé půlce večera proběhne poutavá cestovatelská beseda a promítání s cestovatelkou Jarmilou Kučmášovou a o jejích cestách po Mexiku! (https://dum-jogy.cz/lektori/jarmila-kucmasova.html)

Věžné 60Kč.

více info: Petula, Martin ctenivevezi@gmail.com

  Daniela Göttelová šije ve FF sobě i druhým - 2.2.2019  komentovat 
Klub Ferenc Futurista, Vrážská 324, Černošice

sobota 2/2/2019, 14-18 h
Daniela Göttelová šije ve FF sobě i druhým
sáčky, váčky, pytlíky a měšce ze starých záclon


Nechcete používat při nákupu ovoce, zeleniny a pečiva mikrotenové sáčky, které se nakonec vždycky roztrhnou a vy je vyhodíte a přispějete k zamořování našich řek a moří a oceánů? Vyměňte mikroten za opakovaně použitelné sáčky ušité ze starých záclon.


Přineste si vlastní zbytky záclon nebo jiných prodyšných látek a počkejte chvilku ve FF (káva a tak), nežli vám je ve spolupráci s šicím strojem proměním v jednoduché sáčky, do kterých můžete ovoce, zeleninu a pečivo nakupovat opakovaně a s radostí. Nekupujte hipsterské pytlíčky z dovozu v hipsterských veganských saloncích! Stará záclona, nepotřebná šňůra, ruce, voči…


Pokud máte látek více, nechte nám je prosím ve FF pro ostatní.

Chystáme ve FF:

čtvrtek 7/2/2019, 18.30 h
Rád povídá, rád vzpomíná, rád by šel ven, ale nechce jít sám
Jana Zelinková & Daniela Göttelová představují
dobrovolnický program „Adoptuj svého seniora“


pátek 22/2/2019, 20 h
S. d. Ch., Kniha Tutáč (Zápisky věčně budoucího ministra kultury)
Spisovatel, dramatik a frontman kapely Ruce naší Dory čte zřejmě nejradikálnější českou prózu roku 2018.


pátek 8/3/2019, 20 h
Freejazzcore band Frisk (pbc)
Freejazzové impro, jazzcorová nakládačka, noise a – varování pro alergiky – stopové množství ugrofinského folklóru.

sobota 16/3/2019
Ferenc Futurista hraje ping-pong
IV. ročník turnaje smíšených dvojic
Dvojice se losují
Rozhodčí Richard Martinec
Nezanedbatelné ceny (budou upřesněny)  Výstava poezie - 31.1.2019  komentovat 
Srdečně Vás zveme na výstavu!
Od 23.12.2018 a v lednu 2019 si totiž můžete přečíst poezii básníků z Totemu v obci Vonoklasy (Na Vysoké I č.e.029).

  Básnický pořad Mirka Kováříka ZELENÉ PEŘ - 28.1.2019  komentovat 
KDE A KDY:
Pondělí 28. ledna 2019
19.00
Malostranská beseda (Malostranské náměstí 21, Praha), nahoře 2. patro – Trick bar
Host: Jan Aaen Kratochvíl
Více o pořadu ZELENÉ PEŘÍ třeba zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Zelené_peří

  26.1.2019 Klub Ferenc Futurista: Odpoledne s Heath - 26.1.2019  komentovat 
Klub Ferenc Futurista: Odpoledne s Heather McGadie, Černošice

ODPOLEDNE S HEATHER McGADIE: Koláče a knihy pro Roz
  Jindřišská věž a Barma - 21.1.2019  komentovat 
Milí přátelé,v pondělí 21.1.2018 od 19 hodin Vás zveme na další pravidelné autorské čtení povídek do podkroví pražské Jindřišské věže. Jako obvykle bude otevřeno čtením všem z vás, kteří rádi píšete povídky.Jednotlivá vystoupení tentokrát hudebně proloží hrou na Hang Drum Jirka Šámal (https://bandzone.cz/jirkasamal) !

Ve druhé půlce večera proběhne poutavá cestovatelská beseda a promítání s Lenkou Hábltovou o jejím putování na vlastní pěst po Barmě!.


Věžné 60Kč.


více info: Petula, Martin ctenivevezi@gmail.com

  Kult z Boru: Candát, Klub Ference Futuristy - 19.1.2019  komentovat 
sobota 19/1/2019, za barem M&P,
otevřeno od 19 h, program od 20 h
CANDÁT
Koncert kultovní kapely z Nového Boru

Kde: Klub Ference Futuristy,
Vrážská 324, 252 28 Černošice

CANDÁT (Báchor, Týnek, Havránek, Kropáček, Freudl) – enigmatická, ortodoxně rybářská kapela z temných severočeských hvozdů. Řízný sudetský funk s minimalistickými postupy a občasnou diskotékovou kulturní vložkou. Groovující těleso stoických mužů obsluhujících své nástroje za stolem plným alkoholických nápojů, vedené charismatickým zpěvákem a lokální legendou Ondřejem Havránkem. Ta nejpravější rybí romantika! Písně o vodě, plavání a rybařině, tak jak byste si je nepředstavovali ani v nejvlhčích snech.

více: https://www.facebook.com/events/323660614794376/

  Výstava poezie z Totemu Na plotě - 23.12.2018  komentovat 
Zveme Vás na výstavu poezie básníků z Totemu, která byla zahájena na plotě ve Vonoklasech (Na Vysoké I č.e.029).
Poezii ilustrovali Anežka a František Zborníkovi.

  Jindřišská věž a Írán - 10.12.2018  komentovat 
V pondělí 10.11. 2018 od 19 hodin vás zveme na povídky a cestování - mimořádně do Dobré trafiky na Újezdě (Újezd 37, dolní sál). Kdo budete mít vlastní povídku, nezapomeňte ji samozřejmě doma:-) Petula Heinriche bude opět uvádět celý večer, poprvé mezi sebou přivítáme kapelu Mexické saně, kterou si již nyní můžete poslechnout na Bandzone tady: https://bandzone.cz/_105530

Ve druhé půlce večera proběhne velmi zajímavá beseda a promítání s cestovatelkou Lenkou Hábltovou po Íránu. Někteří se možná budete pamatovat na první část besedy, Lenka s sebou přinese snímky a povídání z jejích dalších cest po Persii.

Vstupné bude zdarma.

  Historická procházka Havlíčkovou ulicí - 6.12.2018  komentovat 
Již příští čtvrtek 6.11.2018 vás zveme na letos už naposledy na historických procházkách Prahou 5, tentokrát bude sraz před domem Hlaváčkova ulice čp.1 v 18:30 hodin. Průvodcem vám tentokrát bude moje maličkost:-)¨
Těším se naviděnou,
Martin

  Jidřišská věž a Ukrajina - 19.11.2018  komentovat 
Milí přátelé,

po roce se opět Jindřišskou věží připojujeme k festivalu Den poezie (denpoezie.cz) a tak si s sebou kromě povídek vemte i básně:-)

Jednotlivá vystoupení tentokrát hudebně proloží Martin Čepelík!
Sejdeme se tradičně v podkroví věže - a to v pondělí 19.11.2018 od 19 hodin

Ve druhé půlce večera se můžete těšit na cestovatelskou besedu s Irinou Sileckou, organizátorkou festivalu Slovanské tradice na Krymu. Věžné: 60Kč.

Těším se s Petulou naviděnou:-)

Martin

  Historické procházky - Holečkova ulice - 8.11.2018  komentovat 
Milí přátelé,

dovolte prosím pozvání na čtvrtek 8.listopadu od 18:30 hodin na další z našich každoměsíčních historických procházek po Praze 5.. Vydáme se tentokrát s Petulou Heinriche po Holečkově ulici.

Sraz máme před domem Holečkova čp.1. Vstupné bude jako pokaždé zdarma:-)

Těším se s Petulou naviděnou,

Martin

  Jindřišská věž a Izrael - 22.10.2018  komentovat 
Milí přátelé,


v pondělí 22.10.2018 od 19 hodin Vás zveme na další pravidelné autorské čtení povídek do podkroví do podkroví pražské Jindřišské věže. Jako obvykle bude otevřeno čtením všem z vás, kteří rádi píšete povídky.


Hudební doprovod: kapela Gorodky (http://bandzone.cz/gorodky?at=info)

Ve druhé půlce večera proběhne poutavá beseda s paní cestovatelkou Irenou Ryantovou o jejích cestách po Izraeli!

Vstupné 60Kč


  Historické procházky - Peroutkova ulice - 4.10.2018  komentovat 
Milí přátelé,

každý měsíc, kromě prázdnin, vás zveme na historické procházky po ulicích na Praze 5, kteří nesou jména některého ze spisovatelů.

Sraz bude každý první čtvrtek v měsíci u č.p.1 v 18:30 hodin v dané ulici. Vstupné je zdarma.
7. června: provádí Radana Šatánková, Bieblova ulice

6. září: provádí Jarmila Hannah Čermáková, Arbesovo náměstí

4. října: provádí Jiří Kačur, Peroutkova ulice
Jiří Kačur, majitel letitého antikvariátu Kacur.cz měl mimo jiné léta pobočku v Lidické ulici na Smíchově. Seznámí Vás nejen s historií domů Peroutkovy ulice a jejíh okolí, ale také se životem českého spisovatele, dramatika a publicisty, Ferdinanda Peroutky.

8. listopadu: provádí Petula Heinriche: Holečkova ulice

6. prosince: provádí Martin Zborník, Hlaváčkova ulice vstup: zdarma  Historické procházky se spisovateli za spisovateli - 6.9.2018  komentovat 
Historické procházky se spisovateli za spisovateli, po nichž se jmenují naše ulice

Historické vycházky seznamují posluchače se zajímavostmi ze života spisovatelů, po nichž nesou jména názvy ulic na Praze 5. Návštěvníky pokaždé provádí a vyklad podává současný spisovatel prózy či poezie, lidé se dozví mnohé zajímavosti týkající se historie místa a okolí, v němž se daná ulice nalézá.

Programy, na které je vstup zdarma, se konají každý první čtvrtek od 18:30 hodin v následujících měsících: červen 2018, září 2018, říjen 2018, listopad 2018, prosinec 2018.

Start každé procházky je u čísla popisného č.1 v dané ulici.

Příjemná červnová vycházka Bieblovou ulicí s básnířkou a spisovatelkou Radanou Šatánkovou byla věnována jak životu Konstantina Biebla, tak i ulici a okolním místům – podívali jsme se například ke zdobeným domům v ulici na Václavce, k památníku Milady Horákové či k dochovaným i zmizelým významným usedlostem.

Již 6. září se mohou návštěvníci těšit na další poutavou vycházku po Arbesové náměstí – tentokrát s básnířkou, dramatičkou a mimo jiné i spisovatelkou řady dětských knížek, Jarmilou Hannah Čermákovou.

Budou následovat:
4. října: provádí Jiří Kačur, Peroutkova ulice
8. listopadu: provádí Petula Heinriche: Holečkova ulice
6. prosince: provádí Martin Zborník, Hlaváčkova ulice

Přehled procházek, které se konají za laskavé podpory MČ Prahy 5, můžete najít na internetové adrese www.ceskamore.cz

  Deset deka štěstí, KAM JABLKO NEPADÁ - 6.9.2018  komentovat 
6.9. 2018
od 17:30 hodin
Kavárna Duše v Peří, U půjčovny 8

Hlavní host: Jiří Weinberger
Hudební doprovod: Honza Brč
Moderátoři: Ondra Hník a Lojza Marhoul

  Večer šparků a literatury - 15.8.2018  komentovat 
Milí přátelé,

přijměte pozvání na večer šperků a literatury, který se koná dne 15. srpna 2018 od 18.00 hod v Domě čtení Městské knihovny Praha, Ruská 1455/192, Praha 10 (metro A Strašnická nebo např. bus 175 projíždějící přes zastávky metra Flora a Florenc zastavuje přímo před knihovnou na zastávce Pod Rapidem).

Vstup volný.


Na večeru představí svoji tvorbu 2018 - katalog "Seasons" známý český šperkař Hanuš Lamr. Verše pro kolekci "Seasons" (a další vlastní) přednesou: Marie Šťastná, Robert Wudy a Běla Janoštíková.

Bližší informace v srpnovém programu Domu čtení Městské knihovny Praha.
  Jindřišská věž a Barma - 21.1.2018  komentovat 

Milí přátelé,

v pondělí 21.1.2019 od 19 hodin Vás zveme na další pravidelné autorské čtení povídek do podkroví pražské Jindřišské věže. Jako obvykle bude otevřeno čtením všem z vás, kteří rádi píšete povídky.

Jednotlivá vystoupení tentokrát hudebně proloží hrou na Hang Drum Jirka Šámal (https://bandzone.cz/jirkasamal) !


Ve druhé půlce večera proběhne poutavá cestovatelská beseda a promítání s Lenkou Hábltovou o jejím putování na vlastní pěst po Barmě!.

Věžné 60Kč.


  Jindřišská věž a Barma - 21.1.2018  komentovat 
Milí přátelé,

v pondělí 21.1.2019 od 19 hodin Vás zveme na další pravidelné autorské čtení povídek do podkroví pražské Jindřišské věže. Jako obvykle bude otevřeno čtením všem z vás, kteří rádi píšete povídky.

Jednotlivá vystoupení tentokrát hudebně proloží hrou na Hang Drum Jirka Šámal (https://bandzone.cz/jirkasamal) !
Ve druhé půlce večera proběhne poutavá cestovatelská beseda a promítání s Lenkou Hábltovou o jejím putování na vlastní pěst po Barmě!.

Věžné 60Kč.

více info: Petula, Martin ctenivevezi@gmail.com

Večery povídek z Totemu, Písmáka, Literry a dalších autorů spojené s cestováním probíhají v Jindřišské věži přes 11 let, fotografie z jednotlivých pořadů naleznete zde

  Jindřišská věž a Barma - 21.1.2018  komentovat 
Milí přátelé,

v pondělí 21.1.2019 od 19 hodin Vás zveme na další pravidelné autorské čtení povídek do podkroví pražské Jindřišské věže. Jako obvykle bude otevřeno čtením všem z vás, kteří rádi píšete povídky.

Jednotlivá vystoupení tentokrát hudebně proloží hrou na Hang Drum Jirka Šámal (https://bandzone.cz/jirkasamal) !
Ve druhé půlce večera proběhne poutavá cestovatelská beseda a promítání s Lenkou Hábltovou o jejím putování na vlastní pěst po Barmě!.

Věžné 60Kč.

více info: Petula, Martin ctenivevezi@gmail.com

Večery povídek z Totemu, Písmáka, Literry a dalších autorů spojené s cestováním probíhají v Jindřišské věži přes 11 let, fotografie z jednotlivých pořadů naleznete zde

  Povvídky a beseda o Barmě - 21.1.2018  komentovat 
Pravidelné autorské čtení povídek z kulturních magazínů Totem.cz, Pismak.cz, Literra.cz a dalších autorů v podkroví pražské Jindřišské věže

  Pravidelné autorské čtení povídek z kulturních mag - 21.1.2018  komentovat 
21.1.2019 19:00h Pravidelné autorské čtení povídek z kulturních magazínů Totem.cz, Pismak.cz, Literra.cz a dalších autorů v podkroví pražské Jindřišské věže.
Hudbou na hang drum jednotlivá čtení doprovodí: Jiří Šámal (https://bandzone.cz/jirkasamal)
Ve druhé půlce večera proběhne cestovatelská beseda a promítání z Barmy od cestovatelky, Lenky Hábltové! Uvádí Petula Heinriche.
Vstupné: 60Kč
více info: ctenivevezi@gmail.com (Petula Heinriche, Martin Zborník)

  1.1.2002  komentovat 
Ladislav Zedník, Jan Zbořil a Alois Marhoul budou číst v kavárně Mezi řádky(Štefánikova 40, Praha 5 - proti Švandovu divadlu) v pondělí 20. května. Začátek v 19,15. Vstup volný.

Vaši novou akci, sraz, pozvání můžete vložit ZDE
  
   
 
Design by Váš WEB