Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Středa 2.12.
Blanka
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
  Poezie
 > Poezie
 > Klasické verše
 > Básnické slovo
 > Všehochuť
 > Teorie poezie
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
PAMĚŤ MÍST
Autor: analfagot (Stálý) - publikováno 16.1.2019 (08:51:07)
~ PAMĚŤ MÍST ~


Bolestí uschly ořešáky.
V útrobách stromů tepny se pnou.
V nemocných větvích pod oblaky,
utichnou ptáci, než odlétnou…

~

Snad po stu letech v korunách mocných
utkané sítě pavoučích hnízd,
zůstanou prázdné,
žal se jich zmocní;
jenom zmar lásky ve vráskách číst…

~

Blesky a hromy vzpomínky zlomí,
ve dví je život,
chtěl jsem jej hníst…

Bože můj, promiň!
V rukách, jež lomím,
umírá dětství v paměti míst...


Poznámky k tomuto příspěvku
čtenář m 4 - 16.1.2019 >


.. .
<reagovat 
j.f.julian (Stálý) - 16.1.2019 > mám to stejně
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
analfagot (Stálý) - 20.1.2019 > já se k tomu vrátím večer, teď mám akci...
<reagovat 
Čtenář - 20.1.2019 > (16:12) no, bude mi asi nutno si takto přidávat čas vložení, abych se vyznal v posloupnosti debaty
<reagovat 
j.f.julian (Stálý) - 20.1.2019 > Pánové,ruce, které lomím - již je ok,
NE ruce kterými lomím, tedy jimiž,
tak tomu rozumím já. už zase další chytrolín,který náhodou něco ví, tak to musí sdělit světu. Vláďo, já se bavím! Ale, jak tu někdo psal, ono to je mnohem horší. Já mám spoustu básní ještě neopravených, dříve jsem cíleně psal jež místo již. Z prostého důvodu, lidé to v hovoru nepoužívají a tudíž nechápou, že to neznamená slovo JIŽ, ale pravipisně to nahrazuje jež. No a průser byl, že mi to úplně rozbilo báseň a dokonce změnilo pointu! Ptal jsem se těch pokorných, ne hnidopichů, jak je to možný, pro poety nepraktický, že musí existovat nějaká vychytávka ap., nikdo mi neporadil! Četl jsem teď, že je snaha to změnit, tak ty se třeba dočkáš. Už přesně nevím ty básně, ale séře mě to dodnes, furt čumím do Pravidel, ale jak vidno, málo platno. A hezky jsi mě citoval, až to do ruky dostane profesionál, tak to vyčistí. Každý umíme něco jiného a jen trotl se vytahuje na druhého. To, že je někdo dlouho ze školy je spíš špatně, to není k chlubení, pořád se Pravidla mění, fakt je, že poeta si může dovolit o mnoho víc, to Nepíšící nechápe, ale říkat, že teď je poezie jiná, ve smyslu lepší, je názor jednpduchého, omezeného člověka, patrně voliče fetu. Tady se dá silně pochybovat, že pán je 40 let ze školy a nebo ho klasika minula, či jí nikdy nepochopil atd, nebudu to rozvádět, kdo chce ví o čem mluvím a kdo nechce tak je pro něj škoda slov! To je patrno z toho, že ONI si přečtou O KRITICE a pod to!!! rozumíš, HNED POD TO, jsou schopni napsat přesně ty pindy, které kritizuju. Prostě nekonečná hloupost, které chytrý prostě neporozumí! Ale jo, píšu dál a omezenci ať poslouchaj "básně" rapu, myslím, že tam je metrum akorát pro jejich pochopení. a a a a. Zdar a zítra se podiv, jak jsem změnil 20letý. Někdo mě dnes v Kalendáriu citoval (i když narozen o 100let dříve-což bude oříšek pro hnidopichy), no a teď jsem to zapomněl než to namačkám do mobilu... Já to video pochopil! Asi proto, že 1-je Jágr, 2-jsem já a až 3 je Soukup... ale to už je pro přátele Dehonestačního bloku (pro Inku blogu) až moc složitá myšlenka...
<reagovat 
 Čtenář - 20.1.2019 > j.f.julian> juliane, když už tedy "které", tak jedině "jež" -
ruce, které (jež) lomím
https://www.krcmic.cz/sklonovani-zajmeno-jez-jenz/

<reagovat 
 Čtenář - 20.1.2019 > j.f.julian> "lomit rukama" je obecně řečeno ve svým významu, pokud však chtěl autor říci "lomit ruce", nemůže být (viz odkaz), jinak než "jež"
<reagovat 
Čtenář - 20.1.2019 > ok, a když to autor přepíše na "v rukách, jež lomím" (případně ještě "v ruce, již lomím", to zní fakt kůl) tak je to v pořádku? mně připadá že tenhle text se tím stejně nezachrání, připadá mi jako příval sentimentu, rýmy jsou všelijaký, možná kdyby to bylo někdy v devatenáctým století... autore, nemyslím to zle, ale poezie už je někde jinde a nepřipadá mi dobrý se držet v takovém stylu, který už na dnešního čtenáře nefunguje. i toho gellnera, kterým se tu kdesi oháníš, už čteme jinak, než lidé před námi. ok, rozumím, že máš tenhle projev rád, ale pak je zapotřebí přiznat si, že je to ulpívání v něčem odešlém a že to s sebou nese i možnou kritiku... třeba ode mě. nedokážu obdivovat takovou přepálenou nostalgii ani záměrné topení se v sentimentu a silná slova, ze kterých je to vlastně složené. ne že by se nemohlo použít slovo láska nebo žal, nebo psát báseň jako svého druhu modlitbu, ale fakt to není tak snadný. i na modlitbu se mi to zdá spíš nějaké uřvané, ve smyslu ukřičené. lomení rukou, to už je ve výsledku spíš drobnost, ale třeba:
"Snad po stu letech v korunách mocných
utkané sítě pavoučích hnízd,
zůstanou prázdné,
žal se jich zmocní;
jenom zmar lásky ve vráskách číst…"
...dneska je takový jazyk spíš úsměvný, to nemyslím nijak zle.
a když už jsme u těch "drobností", tak třeba "Blesky a hromy vzpomínky zlomí" se dá číst taky dvěma způsoby, což je taky spíš úsměvné...
ve dví je život,
chtěl jsem jej hníst…
...mě automaticky hodilo k "hnít" - hníst je sice zásadní slovo, aby spolupracovalo s míst, ale zase, nemůžu se těch asociací zbavit :)

no nic, už toho nechávám a táhnu.

<reagovat 
 Čtenář - 20.1.2019 > čtenář> „ok, a když to autor přepíše na "v rukách, jež lomím" (případně ještě "v ruce, již lomím", to zní fakt kůl) tak je to v pořádku?”
to jistě ne - zatím o jednotlivostech textu, proto prvně zmínka o přepracování statě, co mi uši nejvíc
<reagovat 
 analfagot (Stálý) - 20.1.2019 > čtenář> je to jež, má chyba!
Co se týče tvého hodnocení, přečti si o Kritice od jfj,
dozvíš se, že on, ani já nepíšem FB říkačky, kterým ty říkáš báseň a že právě ten současný přednes klasických básní je největší zrůdnost podobná debilnímu českému rapu a hip hopu.

Vše je jinak a o sobě se dozvíš vše právě z toho článku, který nebudu trapně po Juliánovi opakovat.
Děkuji ti, nevím, kam jsem koukal, původně to bylo jež a opravil jsem na již.
To, že nemáš rád klasiku je tvá hloupost, ne naše, co ji píšem. Takže myslím, že tvé setrvání na našich stránkách je pro tebe ztráta času, protože tady se určitě rádoby moderní FB poezie nedočkáš.
Co se týká reakce na tvůj koment, ještě jsem se k tomu nedostal, ale před tím jsem zahlédl, že mě někdo obhajuje.
Co vím, však už teď, že když mi 50 nepřihlášených provede výron sekretu pod básně, a hovořím i o dalších autorech, tak už nečekáš, že by existoval někdo jiný a proto se třeba ukvapíš.
Já si však myslím, že tvá kritika byla přínosná, alespoň trochu, Julián říká, že na pravopis má lidi, kteří chtějí také jíst, avšak mám z toho pocit, a sorry, jestli se mýlím, že nebyla vedena snahou pomoci, ale hnidopišstvím najít aspoň nějakou chybu.
Musí být hrozné, když čteš cizí poezii a nemůžeš nic najít, že? To musí bolet...
<reagovat 
j.f.julian (Stálý) - 21.1.2019 > myslel jsem, že jsem již ocenil... je to hluboké, jak od Skácela nebo Juliána (ať se vzteknou)
<reagovat 
Čtenář - 19.1.2019 > 500, a pak žádnej koment..., hmmm,napravím - takže:
V rukách, již lomím???
<reagovat 
 analfagot (Stálý) - 20.1.2019 > čtenář> nevím na co se ptáš? co lomím? To je problém, který mám s Pravidly českého jazyka. To sis špatně vysvětlil. Já nelomím něco, ale lomím ruce. Radši bych napsal V RUKÁCH, JEŽ LOMÍM, jenže pak by se na mě vrhli hnidopíškové s Pravidly a začali mi vysvětlovat, že... viz Pravidla č. j. ahoj
<reagovat 
 Nadšený čtenář 2 (Občasný) - 20.1.2019 > čtenář> Vy pirátští čtenáři kteří svačíte na pravidlích češtiny a používáte knihy jakopodnosy byste chtěli aby v básni bylo V rukách jimiž lomím a kdyby to tam bylo tak byste se ošklíbali nad něčím jiným třeba nad tím že jej hníst a paměti míst se rýmuje jenom poslední slabikou a ne dvěma posledníma jak nás učili ve škole. No a pak byste si našli zase něco jiného třeba to že se vám nelíbí slova jako bolest láska žal zmar nemocné větve a další protože pro vás nejsou dost moderní. To jste celí vy vy pirátští čtenáři pro které je pravidelnos a modernosnost verševše ale přitom kdyby tu bylo V rukách jimiž lomím narušila by se krásná plynulost básně a navíc vy piráti máte často v oblibě všelijaká novátutorská sopjení teď jsem četl v jedné moderní básni verš Chci vplynout do tvého hustosklení no a takové věci vám nevadí naopak je vyhledáváte a potom vyčítáte klasické básni že někde narušuje pravidla místo toho abyste žasli že někdo dokáže spojit klasečnost i s novou slovní vazbou a dovolí si napsat V rukách již lomím? Já myslím že ten verš je i trochu past na pirátské čtenáře že báseň ti schválně nejde na ruku jak by sis přál skutečný básník nepíše tak jak mu diktují pirátští čtenáři ale má svou vlastní cestu zdá se mi že tato báseň je skutečně vypilovaná do posledního detailu.
Doporučil 
<reagovat 
 analfagot (Stálý) - 20.1.2019 > čtenář> já to ještě pořádně nečetl, určitě se na to večer juknu a opravím či odpovím, dík
<reagovat 
 Čtenář - 20.1.2019 > analfagot> vím, jaks myslel, raději však "v rukách, jimiž lomím",
"lomit rukama" ve spojení s instrumentálem, ne lomit ruce v akuzativu..., potom:

již je zájmeno, používané např."
stáli tam muži, již kouřili
stála tam žena, již jsem znal

jimiž - verš by se pak ovšem o jednu slabiku prodloužil,vím, což jistě dopadne na rytmus věci, takže poněkud jinak sestavit, nechci-li se vzdát tohoto zájmena
<reagovat 
 Čtenář - 20.1.2019 > analfagot> nemáš čas, a mezitím vložíš další?? nebo se před reakcí potřebuješ poradit...

<reagovat 
 Čtenář - 21.1.2019 > čtenář> ty vole! děláš tu chytrýho a neumíš to ani přečíst. Já se divím análovi, že tě nekopne do prdele. Když si tak chytrej, byl jsi 40let POŠKOLE, tak nám ukaž ty výtvory, hňupe!
Báseň nemá chybu a je přesně tou poezií, která je ještě skutečnou poezií. Já myslím, že přirovnání ke Skácelovi je sice odvážné, ale trefné.
Anále, držím ti palce s těma kretenama bych brzo vyběh.
Kdybych ovšem uměl jako ty...
<reagovat 
 Čtenář - 21.1.2019 > čtenář> ano, "neumíš to přečíst", to mi ještě chybí do kolekce těch vašich stupidit - díky moc!
<reagovat 
Čtenář - 21.1.2019 > no jo, už je to tu nuda, tak já padám..., někdy vám zas přijdu vyprášit kožichy, abyste neměli ty rypáky tak odřený :)
<reagovat 
 analfagot (Stálý) - 21.1.2019 > čtenář> no, já spíš myslím žes přišel jen prudit a napráskáno dostals ty! Otvírám si drahě Chilské víno, ty zavíráš lahev brzdové kapaliny, která ti dodala odvahu hnidopicha a zpovykanýho čučkaře. Jsme rádi že vypadnes, nebyl jsi žádným přnosem pro nikoho. Výzvu, jako správný srab, jsi nepřijal, poezie je ti cizí, byls jen trapný kazišuk, líšnyj čelovek. Neboj, ono se to každýmu vrátí, jen hlupák to neví! Příště zkus Posledni inku, ta má taky pod jazykem! 40 let jsi byl poškole, jak tu někdo vtipně glosoval a byly ti k hovnu... to je na zástřel...
<reagovat 
Nadšený čtenář 2 (Občasný) - 20.1.2019 > Myslím že je to krásná báseň bohatá jako život sám kde je krása i bolest a všechno vypichuji z toho verš V útrobách stromů tepny se pnou ne že by ty ostatní nebyly krásné ale tohle mě velice zasáhlo navíc myslím že je to verš kterému by mohli porozumět i pirátští čtenáři kteří se rádi pošklebují nad citlivostí a nechtějí číst o dětství tak tady mají možnost dívat se na báseň i jako na přírodní obrázky které jsou zvukomalebné dají se proslechnout procítit což mám rád a nemám rád když mě chce báseň zamotat nevařenou nudlí jak mají v oblibě některé modernistky a modernisti.
Body: 5
<reagovat 
 analfagot (Stálý) - 20.1.2019 > Nadšený čtenář 2> Oni by mi chtěli přikazovat i kdy jim odepíšu...

Tak, drahý příteli, mohu-li tě tak nazvat, já ti moc děkuju, a pro ostatní uvádím, že bych ti poděkoval i za kritiku, protože u tebe je jasné, že by byla věcná, že by byla slušná. Já už jsem se tě chtěl zeptat, píšeš?
Když jsem se tě včera snažil najít, nějak mi to nešlo...
<reagovat 
 Nadšený čtenář 2 (Občasný) - 22.1.2019 > analfagot> Ano já také píšu možná časem něco zveřejním ale zatím ještě piluji a učím se
<reagovat 
Čtenář - 20.1.2019 > proč je nějakej komentář, kterej byl vloženej drahnou chvíli po mým přede mnou??
vložil sem, analfagote, bez jakýkoliv záště, ale zdá se, že tady ten nahoře už je tak ovlivněnej blbejma kecama kolem, že ti bude (jak jinak, než přes piráty)tvrdit, že nespisovnej obrat je nová slovní vazba - sám víš, že to nebylo to pravý ořechový, a doufám, žes vzal jako normální koment, protože pak už fakt nevím, k čemu (kromě pochval) reakce čtenářů sloužej...
<reagovat 
 Čtenář - 20.1.2019 > čtenář> to už snad, Nadšený, můžu používat ypsilon kde se mi zachce (syrka, sýra...) a tvrdit, že je to past na pirátský čtenáře -


nevím co si teda žil nebo žiješ, ale tohle může napsat leda naprostej idiot
<reagovat 
 Nadšený čtenář 2 (Občasný) - 20.1.2019 > čtenář> Ahoj čtenáři ty už jsi asi venku ze školy a tak máš mnohé pravidlice zažité a připadají ti normální ale nám ve škole říkají že byli a jsou básníci kteří všelijak narušují běžná slovní soplení a třeba když řeknou Lomím ruce tak tím myslí že lomí ruce a ne rukama a nebo odkazují k lomu světla nebo znejasňují význam třeba nějaká básnířka napsala Vcházím v dům což znamenalo nejen že vchází do domu ale že se stává domem a odkazovala k mateřství a k nějaké svojí filésofii někdo tomu říká básnické zuření. A tak přemýšlím že V rukách již lomím se může kromě toho že básník lomí ruce i odkazovat k Již jako Už což při jiné vazbě nejde a tím se taky může čtenář trochu zmást a malé zmatení je dobré protože se zastavíme a přemýšlíme kam nás to vede zatímco velké zmatení je nedobré protože vede do tolika míst až to není nikam. Analfagot mohl třeba napsat i V rukách co lomím ale asi uznáš že to zní mnohem hůř to Co je skoro jako pěst i zvukově a i jinak by to lámalo vznešenost básně. K tomu co píšeš jen dodám že pokud bys to měl promyšlené a odůvodněné a mělo by to smysl v básni tak můžeš použít cokoli i když syrka nebo sýra se mi zdá moc prvoplínové hlavní je abys k narušení pravidlí měl promyšný důvod ty sám a nebylo to jen rušení pro rušení. Mně z analfagotovy básně připadá že to promyšlené má ale samozřejmě mohu se plést to je v pořádku jinak mě mrzí jestli se ti nelíbí sopjení pirátský čtenář to nemá s naváženými Piráty nic společného jen jsem si představil čtenáře který svačí na pravidlích čímž je hrozně upatle že vypadají hůř než ta naše ve škole a proto jsem to nazval jako pirátské a taky je to velmi fotogenetický obrázek a další čtenář může kromě dumání nad pravidlem i hádat co předchozí pravidlník svačil a to může být napínavá hra. Ahoj!
<reagovat 
 Čtenář - 20.1.2019 > Nadšený čtenář 2> (17:23)"V rukách již lomím se může kromě toho že básník lomí ruce i odkazovat k Již jako Už..."

to jistě ano, ale pokud by tudy autor smýšlel, neoddělil by přece čárkou - navíc sám přiblížil hned prvním komentem (je třeba i číst, ne jen povykovat kolem)
<reagovat 
 analfagot (Stálý) - 20.1.2019 > Nadšený čtenář 2> Já už jsem čtenáři odpověděl aniž bych četl toto tvé pojednání. Uznal jsem chybu-částečně, protože jsem měl na myslí jež, ale v Pravidlech jsem sklouzl do jednotného čísla, to je již. Nicméně, už jsem mu psal předtím, že myslím jež a on nic...
Ok, došli jsme oba samostatně k jednomu závěru, že čtenář mi buď nechtěl pomoci a nebo zvolil tzv. způsob poslední inky, tedy krutý výsměch a ubezpečení, že jsem trotl a on machr.
OK, já to beru.
Co mě zaujalo od tebe nejvíc je pojem BÁSNICKÉ ZUŘENÍ, to je boží! Kdopak je příkladem takového autora? Chtěl bych ho okusit...
Díky, a. zase běžím na další akci, to víš, svlíkat se před 200 nadrženejma ženskejma není žádnej med, to tady ti utrápenci zamindrákovaní jsou jen na rozcvičku.
Čekám, že mi budou jistě radit a hodnotit vystoupení.
No, zkusit si to můžou asi tak jak je vyzývá Julián na souboj v psaní básně...
<reagovat 
 Čtenář - 20.1.2019 > čtenář> (17:33) jinak ze školy (tý poslední) sem čtyřicet let, což pořád není důvod, abych si českýho jazyka přestal vážit
<reagovat 
 Nadšený čtenář 2 (Občasný) - 22.1.2019 > analfagot> Ahoj o básnickém zuření jsme se učili že přišlo z Ameriky od takzvané bít generace a byl to třeba pan Ginsberg který básněmi zuřil a kvílel a požíval sprostá slova a recitoval každý dlouhý verš básně na jeden nádech a ještě se učíme o básnickém záření což je druhá strana téže mince vzpomínám si že tam patří pan básník Zahradníček který má v básních hodně i smutného světla Zahradníčkovy básně určitě doporučuji ke čtení tedy pokud jsi je zatím nečetl jsou vázané a citlivé
<reagovat 
 Čtenář - 20.1.2019 > čtenář> (19:33)ještě k dokončení - nepoučuj mě, jak si mám text vyložit, to je jen a pouze moje věc..., na druhou stranu, Nadšený, když už mluvíš o významech, tvarech, kterej jazyk nabízí:

pokus se líp skládat věty, "slovně" artikulovat, používat interpunkci, ať nelovím, ať u mě nemusí převládat pocit, že diskutuju s nalitým trotlem nebo dementem, kterej na chvíli procitl -

bez urážky, samosebou...
<reagovat 
 analfagot (Stálý) - 20.1.2019 > čtenář> tak neplácej kraviny! Jdi o českém jazyku vyprávět na FB, ty popíráš sám sebe!
Víš co je znakem moderní poezie, když ji tak honosíš?
Že je bez interpunkce!
A ty tu vyvádíš jak hysterka, člověče, na to fakt nemám, to si zajdi k Ince, můžete kecat do rána, čest, soudruhu!
<reagovat 
 Nadšený čtenář 2 (Občasný) - 22.1.2019 > čtenář> Ahoj čtenáři já jsem ti přece psal že se můžu plést a analfagot jak vidím přepsal Již na Jež takže moje dlouhé pojednání bude zby tečné přesto ti odepíšu i když mě docela zdržuješ a já nerad vysvětluji nepozorným piráteráristům to co je jasné. Takže vysvětluji že tě nikde nepoučuji jak si máš báseň ložit což zjistíš když si přečteš co jsem už psal nebudu se tukopírovat. Ty sis zkrátka ztvrdlošíjně odmítal připustit že by analfagotova takzvaná chyba mohla mít význam a chtěl jsi analfagota nacpat do pravidlí a říkal jsi tomu vážení jazyka. Ale je i možné se aspoň zkusit zamyslet nad celou básní četně místa které ti neposedí a zkusit aspoň na chvíli považovat takzvanou chybu za záměr a obohacení ale možná přistupuješ k některým básníkům a dílům s předem připravenými předsoudky a takoví čtenáři pak jenom hledají chyby a o poesii jim vůbec nejde? Já ti tu můžu vysvětit jak jsme četl když tam bylo Již a ne Jež samozřejmě řekl jsem si prvnotní význam je zájmeno takže Již jako Jež ale použitá čárka třeba nemusí znamenat že to básník z významu Již jako časového zařazení úplně vyvázal ale třeba to že tento význam je druhořadý nebo spíš podprahový podobně jako podprahové Jež vede k Ježkovi a Již třeba k Jižance tomu se říká asociálce to nás učili ve škole. Dále ze školy jistě víš že v poesii není interpoklice vždy shodná s pravidlemi někdo ji třeba vynechává úplně a někdo ji zase má jako zdůraznění pauz mezi slovy já třeba interpoklici nepožívám aspoň když píšu komnetáře píšu jak myslím a interpoklice mě zbržďuje a navíc čárky jsou krátké a ostré a to mě trochu děsí v zeměpise mě zase trochu děsí poledníci protože mi připomínají polednici od pana Erbena ale to sem nepatří. Velice ti děkuji za tvé skryté kultivační úražky takové věci jsou skutečným problémem dnešní soplečnosti a to přitom jen diskautuješ s vrtuální identiketou inu zřejmě se moc rád vážíš a to je potom těžké snad tě z toho nerozbolí záda hlava pata a všechno možné. Řepu ti dobré dny ahoj!
<reagovat 
 Nadšený čtenář 2 (Občasný) - 22.1.2019 > čtenář> A čtenáři sýru a syrku samozřejmě také můžeš napsat pokud to má v básni nepostradatelný smysl jak už jsem se ti snažil vysvětlit jistě víš když sedíš 40 let po škole což je účtyhodný výkon že poesie může obsahovat i nové tvary kterým se říká novotvary což je stejný název jaký se používá pro nádory ale češtinářům ani oknologikům ten název zatím nevadí a jsou básně které jsou celé složené z novotvarů jako třeba Modlitba kamene pána Hohlana která byla vydávena zhruba před třiceti léty a co třeba dádajisti a všelijaké huhlavé nebo stříhané básně? Ty bys to hned zařadil pod nedovážení jazyka a přitom to může hluboké významy i třeba spojené s dobou a básníkem. Tak doufám že jsem ti náložitě objasnil co je jasné omlouvám se ti za možné překrepy ano jsou možné píšu rychle jak myslím a kdybych čárkoval uteče mi myšneka děkuji ti za pochopení.
<reagovat 
analfagot (Stálý) - 22.1.2019 > díky, znám oba, tak se budu těšit až něco pustíš ven, ahoj, a.
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je tři + sedm ? 

  
  Napsat autorovi (Stálý)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter