Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Pátek 15.1.
Alice
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Seznam čísel časopisu Totem.cz 
 19.číslo časopisu - Podzimní výběr 
 18.číslo časopisu - červenec 2009 
 17.číslo časopisu - únor 2008 
 16.číslo časopisu - duben 2007 
 15. číslo časopisu - leden 2007 
 14. číslo časopisu - říjen 2006 
 13. číslo časopisu - červen 2006 
 12.číslo časopisu - březen 2006 
 11.číslo časopisu - prosinec 2005 
 10.číslo časopisu - říjen 2005 
 9.číslo časopisu - květen 2005 
 8.číslo časopisu - březen 2005 
 7.číslo časopisu - leden 2005 
 6.číslo časopisu - jaro 2003 
 5.číslo časopisu - Léto 2002 je tady v plné své kráse. 
 4.číslo časopisu - Literární číslo s hudebním a grafickým doprovodem - říjen 2001 
 3.číslo - Grafický výběr z toho, co se na Totemu urodilo - 30.4.2001 
 2.číslo časopisu - další výběr příspěvků, které zaujaly...11.1.2001 
 1.číslo časopisu - Výběr toho nejlepšího z Totemu od 1.11.1999 
  
 Rubriky s vybranými příspěvky
Seznam rubrik
Próza
Poezie
Zpovědi, pocity
Miniatury,blbůstky
Recenze, názory
Překlady
Fotografie
Výtvarno, kresby
Grafika
Comics
Multimédia
Mluvené slovo
Hudba
Film
Divadlo
Co? Kdy? Kde?
Mystika, filosofie
Citáty
Vtipy
Cizojazyčný koutek
Odpadkový koš
Soutěže na Totemu
  

  

 Tvé další možnosti

 Publikovat nový příspěvek
 Publikovat foto, obrázek
 Publikovat formulářem
 NápovidaNápověda
 Redakce Totemu
 Seznam Anket 

 Pomůžeme, poradíme

Potřebujete-li radu, napište nám zprávu na redakce@totem.cz nebo na nick redakce.
   

               


Náš sponzor
Alnamura
Kacur
Okamzik

 
 
 
Poznámky u příspěvků od vybraného autora : 1.strana
 
Typ zobrazení: nejnovější poznámky vlastní poznámky poznámky u vlastních příspěvků
U příspěvku:Mrak na balkoně.
Márty (Stálý) - 28.6.2020 > Focus> Jedná se o malý výřez z většího záběru původního snímku, proto to není úplně čistý. Ta blbůstka s tím mrakem mne napadla až druhý den, když jsem se na snímek díval.
U příspěvku:Masarykova zdymadla včera večer.
Márty (Stálý) - 7.6.2020 > čtenář> Ty prostě napíšeš jen tak zdymadlo a přitom je to úžasné dílo, v němž nechali svým umem naši předkové stopu, před kterou bychom měli smeknout a pokud si nebudeme TGM nějak zbožťovat a on by o něco takového asi nestál, tak by si neměl připadat nějak neuctivě, že tato stavba nese jeho jméno.
U příspěvku:Masarykova zdymadla včera večer.
Márty (Stálý) - 6.5.2020 > čtenář> Myslel jsem si, že jestli alespoň v něčem bude koronavirus přínosem, tak v tom, že se lidé přestanou zabývat nesmysly jako například, aby se Vodňanská jmenovala Vodňanský a nebo k čemu bylo Masarykovi, že se po něm jmenují zdymadla, ulice, náměstí atd.
U příspěvku:Stíny.
Márty (Stálý) - 6.5.2020 > Zeanddrich E.> Snímek jsem pořídil včera na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem. Na záběru je divadlo a vpravo muzeum.
U příspěvku:Stíny.
Márty (Stálý) - 6.5.2020 > Zeanddrich E.> Snímek jsem pořídil včera na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem. Na záběru je divadlo a vpravo muzeum.
U příspěvku:Mušky před Mariánským mostem v Ústí nad Labem.
Márty (Stálý) - 24.4.2020 > čtenář> Ještě to šlo, od shromaždiště na severním nádraží jsem byl docela daleko, stál jsem na Benešově mostě.
U příspěvku:Pozdrav z Ústí nad Labem.
Márty (Stálý) - 3.11.2019 > Focus> Reálné to je, ale vyfotit to sranda nebyla. Snímek jsem dělal na takovém improvizovaném molu pro lodě, přičemž aby se mi tam alespoň trochu zrcadlil hrad v řece, tak jsem musel docela hustě do dřepu, naštěstí ještě kolena sloužej.
U příspěvku:21. srpen...
Márty (Stálý) - 22.8.2011 > Šílená svině> To není frustrace, ale takové volné pokračování mé předchozí záležitosti pod názvem No comment, pokračování v kontextu vzpomínání na rok 68 a možná také toho, jak jednou budeme vzpomínat na dnešek, ve kterém se stalo in pořád si něco nalhávat. Zvláštní však je, že za bývalého režimu bylo nalhávání totalitně dané a dnes funguje podobně i přesto, že nejsme do něho nějak nuceni, pokud ovšem pominu média, ty umí dnes s davem udělat slušnou bramboračku...
U příspěvku:Jestlipak uhodnete, co to je?
Márty (Stálý) - 17.7.2009 > Z hospody jsem nešel ani jsem bohužel v žádné kosmické lodi neseděl, ta fotka je vlastně paskvil, protože jsem chtěl vyfotit dům s měsícem v noci, ale zapomněl jsem vypnout blesk a to osvětlené je zeď, kterou jsem chtěl použít místo stativu, no a vznikla z toho tato tak trochu tajemná fotka.
U příspěvku:EÚ v Národním divadle.
Márty (Stálý) - 10.1.2009 > bloumal> Když jsem četl přepis rozhovoru europoslanců s naším prezidentem, tak mi to přišlo spíše jako šílená realita, ale oni věděli, že si to mohou dovolit, protože náš prezident je vlastně obrazně řečeno sám. Koho to dnes zajímá... Pokud by v Evropské unii skutečně šlo o vznik společenství rovnocenných partnerů, pokud by šlo jen o to bourání bariér, hranic, pak s tím nemám problém. Osobně se však domnívám, že toto nejsou ty skutečné pohnutky. Dovolím si tvrdit, že nežijeme v žádném filmu, který musí mít většinou dobrý konec, kde dobro zvítězí nad zlem, bylo by to krásné, ale...ale... Přál bych Vám, aby Vám ten humor vydržel a abych se já mýlil, ale obávám se, že spíte, stejně jako drtivá většina nejenom tohoto národa. Tak dobrou...

P. S. : Ti, co chtějí globalizovat svět, aby ho mohli ovládat (Evropská unie se svým eurem, Severoamerická unie se svým amerem - viz. odkaz http://cs.wikipedia.org/wiki/Amero a ještě jedapod.) mohou absurdně dojít k tomu, že ta naše planetka bude jako plechovka, kterou nebude problém odstřelit. Třeba je to záměr něčeho, kam nedohlédneme... To jsou ale divoké sny... viz. odkazy http://cs.wikipedia.org/wiki/Amero a http://afinabul.blog.cz/0810/niekolko-filmov-k-bankam - 3. díl dokumentu Zeitgeist.
U příspěvku:Kuk2
Márty (Stálý) - 19.2.2008 > Dani> Je to čivava.
U příspěvku:Kuk.
Márty (Stálý) - 18.2.2008 > Damika> 24.1. se nám narodily čtyři čivavky, dvě fenky a dva psi. Tři jsou ještě volný, ale budeme už dávat inzeráty, myslím, že se po nich zapráší.
U příspěvku:Zaprášená slova.
Márty (Stálý) - 18.1.2008 > wandalka> Přiznám se, že nerozumím tomu, co jsi zde napsala, nicméně je to zvláštní chemie slov, ke které se vracím...
U příspěvku:Zaprášená slova.
Márty (Stálý) - 16.1.2008 > Damika> Nemám moc ve zvyku vysvětlovat, co jsem myslel tím či oným obrazem, ale zde musím. Je možné, že ten hrob neznámého vojína zní už poněkud omšele, nemůžu si však pomoci, protože jsem cítil potřebu právě takto vyjádřit ten protiklad. Na jedné straně mince člověk se vším, co si dokážeme či nikoliv představit a na druhé straně jen obecná deska daleko od lidí....
Ne to se vysvětlit snad ani nedá, možná je to ujetý, ale já mnohdy nedokážu nějak rozumově vysvětlit, co vlastně píšu. Přijde to najednou v naprosto nečekané chvíli. Například tato báseň mi včera projela hlavou, když jsem doma přikládal v kotli, jiná, když jsem sekal na zahradě a tak je to skoro se všemi.
U příspěvku:K pochodu neonacistů Plzní 19.1.2008.
Márty (Stálý) - 16.1.2008 > usadlo> Domnívám se, že zde jde trochu o něco jiného, než jen o právo shromažďovací a o svobodu slova. Sice to může být chápáno jako domněnka, nicméně organizovat sraz den po výročí transportu židů (docela věřím tomu, že kdyby bylo 18.1. v sobotu a ne v pracovní den, sraz by udělali přesně v toto datum), v tom spatřuji dosti zřejmou symboliku a nejsem si jist, zda přihlížení k tomu není přece jenom dosti silná neúcta k židovským obětem nacismu.
U příspěvku:K pochodu neonacistů Plzní 19.1.2008.
Márty (Stálý) - 16.1.2008 > Janele z Liků> Víš, já jsem také spíše pravicového smýšlení. Jenomže není pravice jako pravice. U mě jde o smýšlení v kontextu s uznáváním demokratických principů, kdy má každý právo na svůj názor až do té míry, pokud svým názorem a jednáním nezasahuje do svobody druhého člověka. Jednoduše řečeno já osobně věřím v Boha a v Ježíše, ale pokud někdo věří např. v Mohameda nebo je třeba atheista, je to jeho věc a nikomu nepřísluší se nad tím pozastavovat. Jiná věc je, pokud začne svou víru prosazovat násilím, jako to dělali katolíci ve středověku a někteří extrémní muslimové dnes. To se svobodou nemá nic společného.
U příspěvku:Žralok
Márty (Stálý) - 2.9.2007 > Arid> Hřensko ne, ale Český ráj.
U příspěvku:Ústecká noc II.
Márty (Stálý) - 24.4.2007 > Elfman> nad Labem
U příspěvku:Předpodzimní...
Márty (Stálý) - 8.2.2007 > Mira> To co píšu, má většinou dokumentární charakter, vypovídá to o životě nebo spíše o takové životní niti, která měla nejednou tendenci se utrhnout, ale zatím ještě drží...
U příspěvku:24.8.2006.
Márty (Stálý) - 8.2.2007 > Mira> Často si říkám, že už nebudu reagovat na momentální společenskou sitauci, ale někdy je to silnější než já, jako toho 24.8.06, kdy Kalousek kouřil doutník s Paroubkem.
U příspěvku:Rybářka
Márty (Stálý) - 18.1.2007 > Možná, že krása je něco, co na první pohled krása není...
U příspěvku:Ak nie si moja...
Márty (Stálý) - 30.7.2006 > Ivana S.> To je zajímavý dotaz : Zkoušíš pózu? Ale ono už to tak asi je, že se pomalu považuje za pózu, když řeknu, že jsem i po dvanácti letech manželství se svou ženou šťastný. Dnes je nevěra brána za samozřejmost, každé druhé manželství se rozvádí a kdo žije v jednom svazku celý život, je už pomalu brán za ufonauta. Já neříkám, že se neotočím za pěknou holkou, ale protože je hezká s ní nepůjdu hned do postele. Mnoho chlapů si to ospravedlňuje tím, že jsme samci, kteří od přírody potřebují mít co nejvíce samiček. Dobře, když jsme tedy takoví samci, tak si potom nehrajme na civilizované homosapiens a vraťme se zpátky na stromy. V té básni, ať ti to možná připadá neživotné, jsem nelhal a jestli je tato má pravda apokalypsou, jak uvedl opíječ tchýní, pak si raději nepředstavuji opak této apokalypsy.
U příspěvku:Kateřino...
Márty (Stálý) - 25.6.2006 > Weronika> To, ze jsou povoleny pochody extremistickych skupin, je uplne jina zalezitost, ktera by nemela mit vliv na posuzovani opravnenosti ci neopravnenosti jejiho chovani. Jejich pochod byl legalni, jeji chovani ne....

Tahle věta by se dobře četla v domově důchodců stařečkům, kteří si možná dnes už nevzpomenou, kam si před chvilkou schovali brýle, oni se už nedokážou bránit, jako mnozí tenkrát. Když slyším, že někde pochodují náckové, myslím na ně, jak se opírají o hůlčičku a možná už ani nečekají, že se jich někdo z nás na cokoliv zeptá...
U příspěvku:Kateřino...
Márty (Stálý) - 17.6.2006 > Weronika> Nic nemám proti respektu k policii, ale ta Kateřina protestovala proti pochodu neonacistů. Nedávno jsem se setkal s názorem, proč by jako nemohli neonacisté pochodovat Prahou, když máme demokracii. Mě osobně je bližší vnímání demokracie jako určité substance či stavu ve společnosti, kdy člověk svou osobní demokracií nepotlačuje demokracii druhého člověka. V každodenním životě není jednoduché toto pravidlo dodržovat a mám obavy, že to bude stále obtížnější, pokud se bude mlátit někdo, kdo se pokusí, ač možná trochu expresivním způsobem, proti tomu vystoupit. Někdy mám pocit, jako by ta pseudokultura, která se nalévá do davu televizních ovcí ty ovce postupně soustružila k obrazu svému, k obrazu národa bez paměti, k obrazu pochodujících fašistů, kteří dupou středem našich životů, zatím plíživě, skoro je nevidíme, ale oni jsou tu a nejedná se jen o ty neonacisty, ale o nás samé...
U příspěvku:Ráno
Márty (Stálý) - 3.4.2006 > Takovou podobnou báseň jsem měl dnes na jazyku, ale napsala jsi jí za mě, dík, ikdyž jsi mi tím nic neulehčila, alespoň nemusím zase trpět samomluvou...
U příspěvku:Musel jsem křičet...zrovna jel vlak.
Márty (Stálý) - 24.3.2006 > Opíječ tchýní> V Ústí nad Labem u zdymadel, kde bydlím, je kormoránů docela dost...
U příspěvku:Spadlá do klína
Márty (Stálý) - 12.10.2005 > Začínám Tvým básním přicházet na chuť.
U příspěvku:Numerologické souvislosti událostí posledních pěti let.
Márty (Stálý) - 3.9.2005 > Okino> Jelikož se mé výpočty zabývají až dobou po roce 2000, domnívám se, že ano. Je to jako bys vycházel z nějakého datumu po roce 2000 a obrazně řečeno točil kalendářem a došel výpočtem dnů k určitému datumu.
U příspěvku:Podhradní
Márty (Stálý) - 4.7.2005 > Myslím, že jsi pěkně a výstižně vyjádřila včerejší setkání.
U příspěvku:Soumrak.
Márty (Stálý) - 5.12.2004 > DeadKennedys> No, moc velkej teenager už jsem tenkrát v tom roce 1993 nebyl. Bylo mi 26 let.
U příspěvku:Čtrnáctý plat.
Márty (Stálý) - 23.9.2004 > max bubakoff> Nemám pocit, že bych se nějak výrazněji angažoval tímto příspěvkem. Občas se mi jen stává, že si odskočím od trochu nadčasovější poezie k těmto pro někoho možná nejapným poznámkám a to jen tehdy, když mě z různých důvodů prostě přestane bavit býti pštrosem.
 
1.strana poznámek
 další >>>  
     
    Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
 
free web hit counter